İletişim

Yerel Haberler

Hızlandırılmış İngilizce Kurs konusarakogren.com’da

Ekleme Tarihi:

-


Yeni bir dil öğrenmek, o dilin tüm kurallarına aşina olmak elbette kolay değildir. Nasıl ki anadilimizi seneler içinde birikim ile öğrendiysek yabancı bir dili de aynı şekilde birikim ile öğrenmekteyiz. Buna rağmen İngilizce konuşabilmek her zaman büyük bir avantaj olarak görülmektedir. Bu da insanları hızlandırılmış İngilizce konuşma kursu arayışına itmektedir. Bu teknik size dile ait tüm bilgileri sunmasa da iletişim kurabilmenizde oldukça önemli bir etkiye sahip olmaktadır. Temel konuşma bilgisi çoğunlukla es geçilse ve önemli görülmese de aslında temel konuşma bilgisi asıl konuya geçilmeden önceki süreçte büyük önem taşımaktadır. Asıl konuya girmeden evvel ortamın yumuşatılmasına, ilişkinin sıcak tutulmasına yardımcı olan bu sohbetler daha akılda kalıcı olması ile bilinmektedir. İnsanlar önemli konuları not alır, zamanı geçtiğinde ise unutur ama sıcak ve hoş bir sohbet seneler sonra bile akılda kalması ile bilinmektedir. Bu sebeple konuşmalarınız sırasında olabildiğince sıkıcılıktan uzak durarak akılda kalıcı olabilirsiniz.

İngilizce konuşma konusunda pratik yapmak kadar kelime ve kelime gruplarını bilmek de büyük önem taşımaktadır. Özellikle birinin dış görünüşü ve karakteristik özelliklerini anlatırken kelimeler büyük önem taşımaktadır. Örneğin kaba İngilizce ne demek sorusu göz önüne alındığında bir karakteristik özellik olan kaba davranış akla gelmektedir. Sözlüğe bakıldığında bu anlama gelen mean, rough, rude, boorish gibi birçok kelime karşımıza çıkmaktadır. Konuşma esnasında önemli olan ise bu kelimeler içerisinden doğru olanı seçerek kullanmaktır. Bu sebeple İngilizce kelime öğrenirken bu kelimenin sadece Türkçe karşılığının öğrenilmesi yeterli olmamaktadır. Bunun yanı sıra kelimenin cümle içerisinde kazandığı anlam, mecaz kullanımı, insan özelliği mi yoksa farklı nesneler için mi kullanıldığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde insan için kullanılamayacak bir cümleyi bir insanı tarif etmek için kullanarak karşınızdaki kişiyi aşağılıyor gibi görünebilir ve nezaketsiz bir tavır sergiliyormuş konumuna düşebilirsiniz.

Tıpkı Türkçede olduğu gibi İngilizcede de çok yaygın olarak kullanılan isimler bulunmaktadır. Bizlerde kız çocuk için yaygın olarak Ayşe, Kübra, Büşra, Esra gibi isimler kullanılırken İngilizcede Mary, Elizabeth, Lizzie gibi isimler sıkça tercih edilmektedir. Aynı şekilde Türkçede erkek çocuklar için yaygın olarak Ali, Ahmet, Yusuf, Yiğit gibi isimler kullanılmaktayken İngilizcede William, James, Charles gibi isimler çok sık kullanılmaktadır. Çok yaygın kullanılan isimleri http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-isimler/ adresi üzerinden görüntüleyerek aslında tüm milletlerde yaygın olarak kullanılan isimler bulunduğunu görebilirsiniz.