İletişim

Güncel

Polis çatışrken jandarma saklanıyor

Ekleme Tarihi:

-


İzmir’deki çatışma anında jandarma aracının kapısı açıldı

 

Polis Fethi Sekin teröristlerle çatışırken, hemen önde bulunan jandarma aracının kapısının açılıp kapanması dikkat çekti.

İzmir’deki adliye binasına yönelik düzenlenen hain terör saldırısında güvenlik kameralarının kaydettiği bir görüntü sosyal medyada dikkat çekti.

TERÖRİSTLERİN SİPER ETTİĞİ JANDARMA ARACI

Görüntülerde şehit polis memuru Fethi Seki’nin teröristlerle çatıştığı saniyelerde, teröristlerin siper aldığı jandarma aracının kapısı açılıyor; ancak çatışma sesinden sonra tekrar kapanıyor.

Bu sırada ikinci terörist polis memurundan kaçarak aynı aracın arkasına geliyor.

Güncel

ABD derin devletinin Türkiye’ye müdahale planı

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde ABD’de “Türkiye aleyhtarı” bir siyaset veya yönetim anlayışının hızla yükseldiğini savundu.

Fatih Altaylı’nın “Türkiye ’ye karşı oyun planı” başlığıyla yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

TÜRKİYE ŞEYTANLAŞTIRILIYOR

“Başta Almanya ve Avrupa ’nın pek çok yerinde olduğu gibi ABD ’de de “Türkiye aleyhtarı” bir siyaset veya yönetim anlayışı hızla yükseliyor.

Türkiye, daha doğrusu Türkiye ’deki yönetim anlayışı ve biçimi hızla “şeytanlaştırılıyor”, Türkiye ’nin “dünya düzeni dışına çıktığı” medya kampanyalarıyla zihinlere yerleştiriliyor.

ORTADOĞU DİKTATÖRLÜĞÜ İMAJI VERİYORLAR

Türkiye ’yle ilgili olarak “tipik bir Ortadoğu diktatörlüğü” imajı Batı toplumlarının hafıza kodlarına yerleştiriliyor.

ABD DERİN DEVLETİ TÜRKİYE’YE KARŞI OYUN PLANLIYOR

Türkiye ’de de iktidar bu algıyı yaratmak isteyenlere bol bol malzeme vermekten, tabloyu olduğundan daha kötü göstermek isteyenlere bahaneler yaratmaktan geri kalmıyor. (Bkz Cumhuriyet davası gibi)

Zarrab davası da bunun unsurlarından biri. Davaya Türkiye ’den bir kamu bankasının yöneticilerinin karıştırıldığı yetmezmiş gibi, bir de eski bakan sanık koltuğuna oturtuluyor.

Büyük ihtimalle başka siyasetçiler de bu davanın konusu olacak gibi görünüyor. Türkiye ise tepki gösteriyor, Trump ’ı arıyor.

Ben size söyleyeyim, bu dava Trump ’ı aşan bir iş. Bu ABD ’nin derin dış politikasının yansımalarından biri. ABD ’de “derin devlet” çok açık biçimde Türkiye ’ye karşı bir oyun planlıyor.

Bu oyunun Türkiye için hiç beklenmedik noktalara gitmesi, ABD ’nin oyun planı içinde olabilir diye görüyorum.

HUKUKSUZ ÜLKE İMAJINI OTURTACAKLAR

Önce Türkiye ’yi uluslararası kurallara uymayan, Batı çıkarlarıyla çelişen bir Ortadoğu diktatörlüğü olarak tanımla.

İçerideki gazeteciler, içerideki siyasetçiler, tutuklanan yabancılar üzerinden hukuksuzluk yapan bir ülke olma imajını oturt.

Bundan sonra gelinecek aşamalar çok daha korkutucu olmaya aday.

PKK İLE KARGAŞA ORTAMI

Yarın öbür gün özellikle Güneydoğu ’da PKK ile bir “kargaşa” ortamı yarat. Türkiye ’nin buna sert müdahalesini bekle.

TÜRKİYE’YE ULUSLARARASI MÜDAHALE

Bu müdahalenin ardından Türkiye ’yi iyice suçlu haline getir. Ve sonrasında Türkiye ’ye uluslararası müdahaleyi gündeme taşı. Ve daha sonra da Türkiye ’ye müdahale et. Tezgâhlanan senaryo bu gibime gelmeye başladı. Türkiye ’nin bir oyun planı var mı bilmiyorum. Ama rakibin antrenmanlarından gördüğüm planı bu.”

YAZIYI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tamamını Oku

Güncel

PKK’lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, Dicle ilçesinin Aşağıtaşağıl ve Taşağıl köyleri kırsalı ile Kulp’un Alaca köyüne bağlı Şenyayla mezrasının Hazneki Tepe mevkisinde faaliyet yürüten PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, kullandıkları sığınak ve barınakların tahrip edilmesi amacıyla 8 Eylül’de başlatılan operasyon dün başarıyla tamamlandı.

ELE GEÇİRİLENLER

Aşağıtaşağıl ve Taşağıl köyleri kırsalındaki aramalarda 3 bidon içerisinde 2 terörist kıyafeti, 179 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 50 M-16 piyade tüfeği fişeği, Biksi makineli tüfek fişeği, küçük tüp, 2 şemsiye, 3 ızgara, çanta, panço, yağmurluk, 400 metre kablo, 16 pil ve çok sayıda giyim ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Kulp’taki Hazneki Tepe mevkisinin doğusundaki ağaçlık alanda tespit edilen teröristlere yönelik dün düzenlenen yakın hava destekli operasyonda sıcak temas sağlanması sonucu bir terörist etkisiz hale getirildi. Aramalarda bulunan Biksi makineli tüfek, bu silaha ait 200 fişek, 2 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 30 ateşleme düzeneği, 5 sırt çantası ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesine el konuldu.

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

FOTOĞRAF: Ele geçirilenler arasında uyuza karşı kullanılan Kwellada Lotion da var.

60 BİN 640 KÖK HİNT KENEVİRİ

Hazro ilçesinin Meşebağları köyü sınırlarında düzenlenen narkoterör operasyonunda 4 ayrı bölgede 60 bin 640 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Savcılığın talimatıyla ele geçirilen yaşam ve giyim malzemeleri ile Hint keneviri olay yerinde imha edildi.

Ele geçirilen mühimmat ile örgütsel doküman muhafaza altına alındı.

Teröristin cesedi otopsi için Diyarbakır’a gönderildi.

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

Tamamını Oku

Güncel

Güneş enerjisinde ikincil mevzuat bekleniyor

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Güneş enerjisinde ikincil mevzuat bekleniyor

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) tarafından çatılara kurulacak güneş enerjisi sistemleriyle ilgili olarak yerel yönetimlerin yapı ruhsatı vermesi zorunluluğunun kaldırılmasının önemli bir kolaylık sağlayacağı, işleyişte cazibenin korunabilmesi için ikincil mevzuatta da bazı hassasiyetlerin dikkate alınması gerektiği belirtildi.

“BÜROKRASİNİN ÖNÜNE GEÇİLDİ”

GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nazım Yavuz yaptığı açıklamada, haziran ayı sonunda yayımlanan ve çatıların üzerine kurulacak güneş sistemleriyle ilgili önemli bir engelin kaldırıldığı düzenlemeye ilişkin, “Belediyelerin yapı ruhsatı verme zorunluluğu kaldırılarak çatılardaki güneş enerjisi sistemleri konusunda en azından bürokrasinin önüne geçilmiş oluyor ancak netleşmesi gereken başka konular da var.” dedi.

“SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN UMUT VERİCİ”

Daha önceki güneş çatı projelerinde ruhsat alma zorunluluğunun pratik olmadığını ve bu durumun uygulamaların yaygınlaşmasını engellediğini ifade eden Yavuz, “Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun söz konusu engeli kaldıracak düzenlemesi sektörün geleceği açısından umut verici. Belediyelerin konuyla ilgili müdahil olup, ruhsat verme sürecinde işi zorlaştıran bürokrasisinin önüne geçiliyor. Bu önemli bir gelişme, ancak atılması gereken adımların ilki konumunda. Bundan sonra ‘bu iş serbest ’ diyemeyiz. Daha netleşmesi gereken başka konular da var. Yapı ruhsatının kaldırılması konusundan bir kontrolsüzlük ortaya çıkması beklenmiyor. Konu, uzman kişilerce belli esaslara bağlanmaya çalışılıyor. Bu noktada GÜNDER olarak kamudaki yetkililerle ortak bir çalışma ortamı oluşturduk.”

Güneş enerjisinde ikincil mevzuat bekleniyor

“AMORTİSMAN SÜRESİ YARIYA İNEBİLİR”

Öte yandan, çatılardaki güneş uygulamalarının desteklenip desteklenmeyeceğine ilişkin bir belirsizlik olduğunu da vurgulayan Telemcioğlu, “Normal bir arazideki güneş paneli 6-7 yılda maliyetini amorti edebiliyor fakat çatılardaki uygulamalarda bu süre 12-13 yıla kadar uzayabiliyor. İlave desteklerle çatı uygulamalarında da amortisman süresi yarıya indirilebilir.” diye konuştu.

Tamamını Oku
Güncel2 dakika önce

ABD derin devletinin Türkiye’ye müdahale planı

  Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde ABD’de “Türkiye aleyhtarı” bir siyaset veya yönetim anlayışının hızla yükseldiğini savundu. Fatih Altaylı’nın...

PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor PKK'lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor
Güncel3 dakika önce

PKK’lı teröristler uyuz ilacı kullanıyor

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, Dicle ilçesinin Aşağıtaşağıl ve Taşağıl köyleri kırsalı ile Kulp’un Alaca köyüne bağlı...

Güneş enerjisinde ikincil mevzuat bekleniyor Güneş enerjisinde ikincil mevzuat bekleniyor
Güncel4 dakika önce

Güneş enerjisinde ikincil mevzuat bekleniyor

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) tarafından çatılara kurulacak güneş enerjisi sistemleriyle ilgili olarak yerel yönetimlerin yapı ruhsatı vermesi...

Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu
Güncel17 dakika önce

YÖK soruşturma açtı: Rektör istifa etti!

İzmir ’in dördüncü kamu üniversitesi olarak kurulan ve uzun süredir eğitim faaliyetini sürdüren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ’nin kurucu rektörü...

Onlarca pilot hastalandı, seferler iptal Onlarca pilot hastalandı, seferler iptal
Güncel2 saat önce

Onlarca pilot hastalandı, seferler iptal

Lufthansa’nın ardından Almanya’nın en büyük havayolu şirketi olan Air Berlin bugün 70 tarifeli uçuşunu iptal etti. İflas koruma durumunda bulunan Air Berlin’in partneri...

Es Medya'nın satışı ile ilgili flaş karar Es Medya'nın satışı ile ilgili flaş karar
Güncel2 saat önce

Es Medya’nın satışı ile ilgili flaş karar

Rekabet Kurulu, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ’nin belli oranda hissesinin Global InfraCo SP NEUM SLU tarafından Akfen Holding AŞ’den devralınması işlemine izin...

Yolcu sayısı ilk 8 ayda 20 milyonu geçti Yolcu sayısı ilk 8 ayda 20 milyonu geçti
Güncel2 saat önce

Yolcu sayısı ilk 8 ayda 20 milyonu geçti

Ağustos ayında 3 milyon 60 bin 574 yolcu sayısına ulaşan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bu yılın ilk 8 ayında...

Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm
Güncel2 saat önce

Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm

Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm

Bakan Soylu'dan okul servisi açıklaması! Bakan Soylu'dan okul servisi açıklaması!
Güncel2 saat önce

Bakan Soylu’dan okul servisi açıklaması!

İçişleri Bakanı Soylu, “Okullarımızın güvenliği konusunda önemli adımlar atabileceğimizi ifade etmek istiyorum. Birtakım genelgeler gönderildi. Önümüzdeki süreçte etkin ve kararlı...

8 Türk'ün öldürüldüğü Nazi davasında flaş gelişme! 8 Türk'ün öldürüldüğü Nazi davasında flaş gelişme!
Güncel2 saat önce

8 Türk’ün katili! Davada flaş gelişme

Almanya ’da Federal Başsavcılık, 8 ’i Türk 10 kişiyi öldüren neo-Nazi terör örgütü NSU’nun üyelerinden Beate Zschaepe hakkında ömür boyu...

Bunlar Çok Okundu