İletişim

Güncel

Bu benzerlik kan dondurdu!

Ekleme Tarihi:

-


Bu benzerlik kan dondurdu! Yakından bakınca…

İzmir’deki bombalı saldırıda öldürülen teröristler çatışma sırasında zaman kaybetmemek için kaleşnikof silahlarının şarjörlerini bantlamış. Bu yöntem akıllara Reina saldırısını getirdi.

İzmir adliyesinin girişinde bombalı araçla saldırı girişiminde bulunan ve polislerin dikkati sayesinde daha büyük bir facianın önlendiği saldırıda, öldürülen teröristlerin silahlarındaki detay dikkat çekti. Yerde yatan terörsitlerin kaleşnikof marka silahlarının şarjörlerinde bantlar vardı.

ZAMAN KAYBETMEMEK İÇİN BANTLAMIŞLAR

Çatışmada öldürülen teröristin kullandığı kaleşnikof silahındaki şarjorlerin ters bantlandığı görüldü. Şarjör değiştirirken vakit kaybetmemek için kullanılan bu yöntemi Reina katliamını gerçekleştiren terörist de uygulamıştı.

Güncel

TIR ihanetindeki 3600 görüşme

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

TIR ihanetindeki 3600 görüşme

MİT TIR ’larının durdurulmasını organize eden FETÖ imamlarından ‘Cemal ’ kod isimli Süleyman Gürbüz ’ün bağlantıları deşifre oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında ‘Semih ’ kod Mehmet Cevher Koyuncu ’nun da bulundupu 4 imamla birlikte tutuklanan Gürbüz ’ün ifadesi ortaya çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun tutuklu danışmanı Fatih Gürsul, FETÖ ’nün siyaset ve medya imamı Ahmet Hamdi Parlak ’ın yer aldığı 3 kişilik özel grubunda yer alan Gürbüz, ifadesinde tüm FETÖ ’cüler gibi her şeyi inkar etti.

11 ŞÜPHELİYİ DE ARAMIŞ

Gürbüz, ByLock kullanmadığını, TIR ’larının durdurulmasında ise herhangi bir dahili olmadığını öne sürdü. Ancak yapılan tespitlerde operasyonel hattı ile TIR ’ları durduran binbaşı, yüzbaşı ve üsteğmenlerin de aralarında 11 şüpheli ile 3 bin 607 kez telefonla görüştüğü tespit edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan tarafından yürütülen soruşturmada Gürbüz ’ün MİT TIR ’larının durdurulmasında aktif rol oynayan Jandarma Binbaşılar Metin Küçük, Arif Danacı, Jandarma Yüzbaşılar Celil Yüzyil, Murat Bozkır, Jandarma Üsteğmenler Kadir Acar, Reşat Durak, Feyzullah Güven, Muhammed Mert ve Yunus Yıldız ’dan sorumlu olduğu belirlendi.

GİZLİ HATTAN KONUŞMUŞLAR

Gürbüz ’ün bu isimlerle gizli hattı vasıtasıyla görüştüğü belirlendi. Bu tespit Gürbüz ’ün kendine ait iki hattı ve gizli hattının sürekli aynı yerlerden baz vermesiyle elde edildi. Gürbüz bu isimlerden sadece Reşat Durak ’ı tanıdığını onun da hemşerisi olduğunu iddia etti. TIR ’ların durdurulmasından önce 20- 22 Eylül 2013 tarihleri arasında Nevşehir ’in Kozaklı İlçesi ’nde aralarında dönemin Adana ve Hatay Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü personelleri ve sorumlu imamlarının da olduğu 13 isim bir örgüt toplantısı gerçekleştirildi.

Süleyman Gürbüz

SAVUNMAYA BAK!

Bu toplantıda TIR ’ların durdurulması esnasında örgütten gelen talimatlar imamlar vasıtasıyla Jandarma personellerine bildirildi. Toplantıya katılan isimlerden bir tanesi de Gürbüz ’dü. Gürbüz ’e bu toplantıya neden katıldığı ve bu toplantıda ne tür kararlar alındığı sorusu yöneltildi. Gürbüz ise ‘Turizm amaçlı gittim. Otelde bulunmamı organize eden birileri yoktur. Herhangi bir toplantıya katılmadım ’ cevabını verdi.

DALGA GEÇTİ

Kendisine ait sahte nüfus cüzdanı ile yakalanan Gürbüz, emniyette kendisine sorulan sorulara alay eder bir şekilde cevap verdi. Gürbüz, “15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya karşılık “Medyadan duyduğuma göre FETÖ yapmış” dedi. Sahte nüfus cüzdanı için “Aranmam olduğundan dolayı yakalanmamak için sahte kimlik kullandım” şeklinde cevap verdi. Beraber aynı evde yakalandığı Mehmet Cevher Koyuncu ile ilgili ise “7-8 yıl önce tanıştım. Aynı olaydan kendisinin de arandığını duydum. Görüştük ve aynı evde kaldık” dedi.

Yeni Şafak

Tamamını Oku

Güncel

CHP’de koltuk yarışı başladı! Tam 12 aday çıktı

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

CHP'de koltuk yarışı başladı! Tam 12 aday çıktı

TBMM ’nin 1 Ekim ’deki açılış haftasında; Meclis İçtüzüğü ’ne göre 2 yılda bir yapılması gereken Meclis Başkanlığı ve Başkanlık Divanı üyelikleri seçimi gerçekleştirilecek. Bu seçimlerle birlikte CHP Grup Başkanvekilleri için de seçim yapılacak.

TBMM BAŞKANVEKİLLİĞİ İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY HAMZAÇELEBİ

CHP ’de TBMM Başkanvekilliği görevini yürüten İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ’nin yeniden bu koltuğa aday olması durumunda karşısına rakip çıkması beklenmiyor.

AĞABEY FORMÜLÜ

Ancak bazı milletvekillerinin “ağabey” pozisyonuyla Hamzaçebi ’nin geçmişte olduğu gibi yeniden grup başkanvekilliği görevine kaydırılmasını talep ettikleri belirtiliyor.

DİĞER ADAYLAR

Habertürk’ten Düzgün Karadaş’ın haberine göre Hamzaçebi ’nin grup başkanvekilliğine kaydırılması durumunda Meclis Başkanvekilliği için İsmet İnönü ’nün torunu Gülsün Bilgehan, Şafak Pavey ve Bihlun Tamaylıgil ’in isimleri öne çıkıyor. İlhan Kesici ’nin de ismi Meclis Başkanvekilliği için dillendiriliyor.

GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ İÇİN EN AZ 12 ADAY VAR

Levent Gök ’ün yeniden aday olmayacağı CHP Grup Başkanvekilliği için Özgür Özel ve Engin Altay ’ın tekrar aday olmaları beklenirken; Haluk Pekşen, Muharrem Erkek, Cemal Okan Yüksel, Aytuğ Atıcı, Namık Havutça, Mahmut Tanal, Candan Yüceer, Gaye Usluer, Hüsnü Bozkurt, Haydar Akar ’ın da adaylık için nabız yokladıkları ifade ediliyor.

KILIÇDAROĞLU’NA MÜDAHALE EDİN ÇAĞRISI

CHP Grup Başkanvekilliği için aday furyasının yaşanması üzerine birçok milletvekilinin Kılıçdaroğlu ’na giderek, “Aday sayısı çok fazla. Grup başkanvekilliği seçimlerine müdahale edin” teklifinde bulundukları öğrenildi. Kılıçdaroğlu halen seçimlerde “tarafsız” kalma kararını sürdürüyor.

TBMM İDARE AMİRLİĞİ İÇİN İSMİ GEÇENLER

TBMM İdare Amirliği için Tufan Köse ’nin yeniden aday olması beklenirken; Yakup Akkaya, Kadim Durmaz, Özkan Yalım, İbrahim Özdiş ve Kazım Arslan ’ın da bu koltuk için nabız yokladıkları bildirildi.

Emre Köprülü ’nün yeniden aday olmayacağı kâtip üyelikler için Fatma Kaplan Hürriyet, Özcan Purçu ve Ali Haydar Hakverdi ’nin yeniden aday olmaları beklenirken; Erkan Aydın, Barış Karadeniz, Vecdi Gündoğdu, Burcu Köksal, Mehmet Göker, Bülent Öz ’ün de yarışa hazırlandığı dile getiriliyor.

Tamamını Oku

Güncel

Eski MİT’çilere operasyon

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne mensup oldukları tespit edilerek kamu görevinden ihraç edilen ve haklarında suç duyurusunda bulunulan eski MİT personeli ile bunlarla ilişkileri tespit edilen kripto imamlara yönelik 21 ilde başlatılan operasyonda, 63 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Tamamını Oku
TIR ihanetindeki 3600 görüşme TIR ihanetindeki 3600 görüşme
Güncel1 dakika önce

TIR ihanetindeki 3600 görüşme

MİT TIR ’larının durdurulmasını organize eden FETÖ imamlarından ‘Cemal ’ kod isimli Süleyman Gürbüz ’ün bağlantıları deşifre oldu. İstanbul Cumhuriyet...

CHP'de koltuk yarışı başladı! Tam 12 aday çıktı CHP'de koltuk yarışı başladı! Tam 12 aday çıktı
Güncel1 dakika önce

CHP’de koltuk yarışı başladı! Tam 12 aday çıktı

TBMM ’nin 1 Ekim ’deki açılış haftasında; Meclis İçtüzüğü ’ne göre 2 yılda bir yapılması gereken Meclis Başkanlığı ve Başkanlık Divanı üyelikleri...

Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu
Güncel1 dakika önce

Eski MİT’çilere operasyon

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne mensup oldukları tespit edilerek kamu görevinden ihraç edilen ve haklarında suç duyurusunda bulunulan eski MİT personeli...

CHP'den skandal Danıştay başvurusu CHP'den skandal Danıştay başvurusu
Güncel1 dakika önce

CHP’den skandal Danıştay başvurusu

CHP, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ü Danıştay’ı töhmet altında bıraktığı iddiasıyla  disiplin sevkini isteyecek. CHP 11:30’da başvurusunu yapacak.

PKK'nın yıktığı Nusaybin ayağa kalkıyor PKK'nın yıktığı Nusaybin ayağa kalkıyor
Güncel2 saat önce

PKK’nın yıktığı Nusaybin ayağa kalkıyor

Mardin ’in Nusaybin ilçesine kayyum olarak atanan Nusaybin kaymakamı Ergün Baysal, PKK ’nın yakıp yıktığı Abdulkadirpaşa, Dicle, Fırat, Yenişehir mahallerinin...

Akşener'in danışmanına 15 yıl FETÖ cezası Akşener'in danışmanına 15 yıl FETÖ cezası
Güncel2 saat önce

Akşener’in danışmanına 15 yıl FETÖ cezası

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili HASAN Yılmaz tarafından, FETÖ’nün  avukatlık yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Meral  Akşener ’in hukuk danışmanı avukat Nuri Polat...

Harvey ve Irma'nın toplam maliyeti Harvey ve Irma'nın toplam maliyeti
Güncel6 saat önce

Harvey ve Irma’nın toplam maliyeti

ABD’li hava durumu tahminleri yapan AccuWeather adlı şirketten yapılan açıklamaya göre, Irma kasırgasının ülkede yaklaşık 100 milyar dolar zarara neden...

Almanya: Türkiye'ye silah sevkiyatını durdurduk Almanya: Türkiye'ye silah sevkiyatını durdurduk
Güncel6 saat önce

Almanya: Türkiye’ye silah sevkiyatını durdurduk

Handelsblatt gazetesinin organize ettiği bir forumda konuşan Gabriel, “Aslında NATO müttefikimize silah sevk etme yükümlülüğümüz bulunuyor. Ancak Türkiye’ye silah sevkiyatını...

Erdoğan'dan AB sorusuna tek cümlelik okkalı cevap! Erdoğan'dan AB sorusuna tek cümlelik okkalı cevap!
Güncel8 saat önce

Erdoğan’dan AB sorusuna tek cümlelik okkalı cevap!

Almanya ile süren gerilimle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Bizim Alman halkıyla, Almanlarla hiç bir sorunumuz yok. Almanya ’da 3 milyonu...

Erdoğan'dan Astana açıklaması! 'Her şey olumlu' Erdoğan'dan Astana açıklaması! 'Her şey olumlu'
Güncel8 saat önce

Erdoğan’dan Astana açıklaması! ‘Her şey olumlu’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Eylül’de yapılacak Astana’da yapılacak Rusya, Türkiye ve İran’ın katılacağı görüşmesinin bölgenin geleceği için kritik bir öneme sahip...

Bunlar Çok Okundu