İletişim

Güncel

Güvenli bölgeye kimler yerleşecek!

Ekleme Tarihi:

-


Güvenli bölgeye kimler yerleşecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğuya yönelerek Münbiç ve Rakka’da eğer koalisyon güçleri ile müşterek adımı atarsak, bu müşterek adımla birlikte de terörden arındırılmış bu güvenli bölgeye, özellikle ağırlıklı olarak Arap kardeşlerimiz, Türkmenler yerleşme imkanını bulacaktır” dedi.

Bahreyn’deki Uluslararası Barış Enstitüsü’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

Bizim attığımız adım bir hedefe kilitlenmiştir. Ondan sonra doğuya yönelerek Münbiç ve Rakka’da eğer koalisyon güçleri ile müşterek adımı atarsak, bu müşterek adımla birlikte de oradaki belirli bir hedef- ki o da terörden arındırılmış bir güvenli bölge hedefidir- terörden arındırılmış bu güvenli bölgeye, özellikle ağırlıklı olarak Arap kardeşlerimiz, Türkmenler yerleşme imkanını bulacaktır.

Birkaç ay önce teröristlerin cirit attığı 2 bin kilometrekarelik alanı, şu anda güven ve umut alanı olarak halletmiş durumdayız ama yeterli değil. Hedefimiz, burada en az 4-5 bin kilometrekarelik bir alanı, terörden arındırılmış, güvenli bölge haline getirmektir. Burada, ciddi sıkıntı var. Bu çalışma, şu anda devam ediyor.

Güncel

Almanya’dan tuhaf Türkiye açıklaması: Bu bir oyun

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Almanya'dan tuhaf Türkiye açıklaması: Bu bir oyun

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın S-400 füze savunma sistemlerine ilişkin sözleşmenin imzaladığını belirttiği açıklamasını ciddiye almadıklarını söyledi.

ÇILDIRDILAR: CİDDİYE ALMIYORUZ, BU BİR MESAJ VE OYUN

Basın mensuplarının sorusu üzerine Erdoğan’ın sözlerini yorumlayan Schaefer, “Bu, Türkiye’nin S-400’lerin muhtemel sevkıyatıyla ilgili bir mesajı ve oyunu. Bu bir haber değil” dedi.

Schaefer, Türkiye ve Rusya arasındaki müzakereleri ve mutabakatları bildiklerini ve yapılan açıklamaları ciddiye almadıklarını vurguladı.

“TÜRKİYE’NİN NATO SİSTEMLERİNİ KULLANMASI GEREKİYOR”

Alman yetkili, NATO ülkelerinin aynı sistemleri ve yapıları kullanması gerektiğinin de altını çizdi.

ERDOĞAN KAPORANIN VERİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti sonrası İstanbul ’a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Rusya ’dan S-400 ’lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi” demişti.

PUTİN’İN DANIŞMANI SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞINI BELİRTMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Askeri Teknik İşbirliği’nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin de, Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratı imzaladıklarını ve kontratın hayata geçirilmeye başlayacağını bildirmişti. 

Tamamını Oku

Güncel

Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı

Oysa geçen hafta bu fotoğrafı çeken Amerikalı Preeti Desai ile ilgili ABD medyasında yansıyan haberlerde bu hayvanın türüne de yer verilmişti. 

New Yorklu bilim fotoğrafçısı Preeti Desai ’nin Houston ’ın güneyindeki Teksas City ’de geçtiğimiz günlerde çektiği fotoğraf, Earth Touch New Network ’te yayınlandı.

Desai bu hayvanın bir bofa balığı olduğunu düşünse de, sitenin görüştüğü bilim insanları bunun bir tür yılan balığı olduğuna hükmetti.

Smithsonian Ulusal Müzesi biyoloğu ve yılan balığı uzmanı Dr. Kenneth Tighe’e göre bu hayvan ”Aplatophis chauliodus” türü bir yılan balığı. Bu ifade latince de ”korkunç yılan” anlamına geliyor. 

30 ila 90 metre derinlikte yaşayan ve Teksas açıklarında daha önce gözlenen bu hayvanın kasırganın getirdiği güçlü rüzgarlar ve akıntılar nedeniyle yönünü kaybedip karaya vurduğu tahmin ediliyor.

Harvey kasırgası ay başında Teksas ’ı vurmuş, Desai ise bundan bir hafta sonra plaja gidip bu fotoğrafı çekmişti. Aradaki bir hafta içinde hayvanın açık havada duran ölüsünün özellikle yumuşak dokusu bozulduğu için ”korkunç yılan” daha da korkunç bir görünüm kazanmış.

Tamamını Oku

Güncel

Almanya’da Bulgar Türkü anne ve oğlu öldürüldü

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Almanya'da Bulgar Türkü anne ve oğlu öldürüldü

Tüyler ürperten cinayet anne Hatice Bayramişe gitmeyince patronunun çalışanını merak etmesiyle ortaya çıktı.

Bir yıldır Almanyada yaşayan Bulgar Türkü Hatice Bayram  (24) ve oğlu Ahmet Bayram (6) bıçaklanarak öldürüldü. Hafta sonu işlendiği tahmin edilen cinayet, anne Hatice Bayramın 6 aydır çalıştığı mobilya mağazasının sahipleri tarafından aranması ile ortaya çıkartıldı. Talihsiz anne ve çocuğun cesedi 54 yaşındaki Alman komşularının evinde bıçaklanmış bir halde bulundu. Ahmet ve annesinin cesetlerinin evinde bulunduğu 54 yaşındaki Alman T.Tnin kaçtığı anlaşıldı, polis bunun üzerine soruşturma başlatarak şüpheliyi aramaya başladı. 

Hatice Bayram’ın patronu Mustafa Yılmaz, Öztürk Gazetesine verdiği röportajında : Hatice Bayram 6 aydır yanımızda çalışıyor. İşinde gayet başarılı ve mutluydu. 2 gün işe gelmeyince merak ettik. Hem kız kardeşim hem de gençlik dairesinden görevli bir danışmanla evlerine kontrol için gittik. Görevliler kendi evlerinde bulamayınca binada aramaya başladılar. Bodrum katına indiklerinde kan izlerine rastladılar. Kan izleri ekibi aynı apartmanda oturan 54 yaşındaki bir Almanın komşunun evine götürdü. Gençlik dairesi görevleri ve polisle beraber açılan Alman komşunun evinde anne Hatice Bayram ve oğlu Ahmet’in vahşice bıçaklanarak öldürülmüş halde cesetleri bulundu. ifadelerini kaydetti. 

Tamamını Oku
Almanya'dan tuhaf Türkiye açıklaması: Bu bir oyun Almanya'dan tuhaf Türkiye açıklaması: Bu bir oyun
Güncel46 dakika önce

Almanya’dan tuhaf Türkiye açıklaması: Bu bir oyun

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın S-400 füze savunma sistemlerine ilişkin sözleşmenin imzaladığını belirttiği açıklamasını ciddiye...

Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı
Güncel2 saat önce

Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı

Oysa geçen hafta bu fotoğrafı çeken Amerikalı Preeti Desai ile ilgili ABD medyasında yansıyan haberlerde bu hayvanın türüne de yer...

Almanya'da Bulgar Türkü anne ve oğlu öldürüldü Almanya'da Bulgar Türkü anne ve oğlu öldürüldü
Güncel2 saat önce

Almanya’da Bulgar Türkü anne ve oğlu öldürüldü

Tüyler ürperten cinayet anne Hatice Bayramişe gitmeyince patronunun çalışanını merak etmesiyle ortaya çıktı. Bir yıldır Almanyada yaşayan Bulgar Türkü Hatice Bayram...

Sapa sağlamdı, o ameliyat canından etti Sapa sağlamdı, o ameliyat canından etti
Güncel2 saat önce

Sapa sağlamdı, o ameliyat canından etti

Yozgat Aşağı Nohutlu Mahallesi’nde ikamet eden 32 yaşındaki Nagihan Dikici yaklaşık bir ay önce Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve...

Zuhal Topal'dan Birkan K. açıklaması Zuhal Topal'dan Birkan K. açıklaması
Güncel2 saat önce

Zuhal Topal’dan Birkan K. açıklaması

Şüphelilerin arasında özel bir televizyon kanalında yayınlanan evlilik programıyla ünlenen damat adayı Birkan K. ’nın da olması dikkat çekti.  Birkan...

Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geliyor Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geliyor
Güncel2 saat önce

Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye’ye geliyor

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyaret dolayısıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Fransız Bakan Le Drian arasında yapılacak görüşmelerde,...

Erdoğan, Kuveyt Başbakanı Al Sabah'ı kabul etti Erdoğan, Kuveyt Başbakanı Al Sabah'ı kabul etti
Güncel2 saat önce

Erdoğan, Kuveyt Başbakanı Al Sabah’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Başbakanı Şeyh Jaber Al Mubarej Al Hamad Al Sabah’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Tatlıses'ten Bakan Fakıbaba'ya yanıt! Tatlıses'ten Bakan Fakıbaba'ya yanıt!
Güncel3 saat önce

Tatlıses’ten Bakan Fakıbaba’ya yanıt!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın “Ayrandan sonra milli içeceğimiz üzüm suyu olacaktır. Kebap veya diğer yemeklerin yanında...

Kuyumcuya silahlı saldırı! Kuyumcuya silahlı saldırı!
Güncel3 saat önce

Kuyumcuya silahlı saldırı!

Olay, bugün öğle saatlerinde, Haydar Çavuş Mahallesi ’nde meydana geldi. Kuyumculuk yapan Sertan İ., işyerine gelen  kimliği henüz belirsiz bir kişiyle...

Liseli genç babasını av tüfeği ile öldürdü Liseli genç babasını av tüfeği ile öldürdü
Güncel3 saat önce

Liseli genç babasını av tüfeği ile öldürdü

E.A.’nın babasını öldürdükten sonra fotoğrafını çekip ağabeyine göndererek ‘Kurtulduk ağabey’ dediği ortaya çıktı. Olay, dün saat 14.00 sıralarında, Armutalan Mahallesi...

Bunlar Çok Okundu