İletişim

Dünya

ABD’den flaş açıklama

Ekleme Tarihi:

-


‘Evet’ çıkınca donup kaldılar ABD’den flaş açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki anayasa değişikliği referandumunun neticesini takip ettiklerini, sonuçların doğrulanması ve AGİT’in ilk bulgularına ilişkin raporunu yayınlayana kadar kadar yorum yapmayacaklarını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın bir sözcüsü Amerika’nın Sesi muhabirinin sorusuna e-posta yoluyla gönderdiği kısa açıklamada, “Türkiye’deki referandum oylamasının neticesini elbette takip ediyoruz. Sonuçların doğrulanması ve AGİT’in (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) ilk bulgularına ilişkin raporuna kadar yorum yapmaktan kaçınacağız” ifadesini kullandı.

Dünya

Binlerce Katalan bağımsızlık için yürüdü!

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Binlerce Katalan bağımsızlık için yürüdü!

İspanya ’daki Katalonya özerk yönetiminin her yıl 11 Eylül ’de kutladığı “Katalonya Ulusal Günü” bu yıl da Barselona ’da bağımsızlık yanlısı gösterilere sahne oldu. İspanya Anayasa Mahkemesi ’nin Katalonya Parlamentosunda kabul edilen “İspanya ’dan kopma yasası”nı görüşeceği toplantıdan bir gün önce düzenlenen gösteriye katılan bağımsızlık yanlıları, sloganlar atarak yürüdü.

Göstericiler, kent merkezinde kesişen dört büyük caddede bağımsızlık yanlısı pankartları taşıyarak aynı noktada buluştu. İspanya ’daki yabancı basına açıklama yapan Katalonya Özerk Yönetim Başkanı Carles Puigdemont, “Referandumun yapılmaması bizim için bir seçenek değil” dedi.

ASKIYA ALMASI BEKLENİYOR

Anayasa Mahkemesi 12 üyesiyle bugün TSİ 11.00 ’de toplanacak. Yüksek Mahkemenin söz konusu yasayı askıya alacağı tahmin ediliyor. İspanya merkezi hükümeti, geçtiğimiz hafta Katalonya ’yı askeri müdahale ile tehdit etmişti.

Tamamını Oku

Dünya

FETÖ ’nün senatörlerle kışkırtıcılık planı

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Teröristbaşından militanlarına "dolar" talimatı!

BM Genel Kurulu ’nun açılış seremonisine katılmak üzere 17 Eylül ’de New York ’a gitmesi planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın ABD programı öncesinde FETÖ ’cüler ve iltisaklı siyasetçiler, kirli planlarını devreye sokmak için çalışmaya başladı.

MEKTUP GÖNDERDİLER

Erdoğan ’ın koruma ekibinin hareket alanını kısıtlamak üzere kulis faaliyetlerine hız veren FETÖ ’cüler, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ed Royce ve kıdemli Demokrat Eliot Engel ’in Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ’a mektup göndermesini sağladı.

Mektupta, “Erdoğan ’ın korumalarının olay çıkarmaması için tedbir alınması” gibi kışkırtıcılık kokan ifadeler yer aldı. Diplomatik Kaynaklar, Meclis üyelerinin, Dışişleri Bakanlığı ’ndan beklentilerini Türk hükümetinin en yüksek mercilerine iletmesini isteyerek “Türk Polisi ve beraberindeki koruma ekiplerinin, Birleşik Devletler yasalarına saygı göstereceğinden ve Türk Cumhurbaşkanının korunmasıyla ilgisi olmayan saldırgan eylemlerden kaçınacağından emin olmalıyız” dediği öğrenildi.

AMAÇ OLUMSUZ ALGI OLUŞTURMAK

Kaynaklar, hain örgütün, ABD toplumu ve BM Genel Kuruluna katılacak olan liderler üzerinde olumsuz algı oluşturmak için siyasiler nezdinde lobi faaliyetleri başlattığını da belirtti. FETÖ iltisaklı siyasetçilerin düşünce  ve basın yayın  kuruluşlarını propaganda amaçlı olarak aradığı da belirlendi.

Tamamını Oku

Dünya

İsrail’den PKK itirafı: Onlar bize hizmet ediyor

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

İsrail'den PKK itirafı: Onlar bize hizmet ediyor

İsrail Savunma Güçleri Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, geçtiğimiz günlerde ABD’de katılıdığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

Golan, Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü’ndeki konuşmasında, PKK’yı terör örgütü olarak görmediklerini söylerek şöyle konuştu: ‘‘PKK bizim için terör organizasyonu değil, İsrail’in dış politikasına hizmet ediyorlar.”

Golan, Kuzey Irak’ta 25 Eylül’de yapılacak referandum ile ilgili, “Tüm kürtlerin katılımıyla Büyük Kürdistan kurulmalıdır.” açıklamasında bulundu.

Tamamını Oku
3 ayda öğrenciye 3 bin 600 TL 3 ayda öğrenciye 3 bin 600 TL
Güncel1 dakika önce

3 ayda öğrenciye 3 bin 600 TL

2 bin 942 öğrenci, yaz tatilinde işbaşı eğitimi karşılığında 3 bin 600 lira ücret aldı. Mesleki ve teknik eğitim alan...

Bayramda akaryakıta 1,5 milyar lira harcandı Bayramda akaryakıta 1,5 milyar lira harcandı
Güncel1 dakika önce

13 ülke benzini ve dizeli yasaklamaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük otomotiv pazarına sahip olan Çin, otomobil üreticilerinin fosil yakıtlı araç satışlarını sona erdireceğini ve bu sayede şirketlerin...

Emekliye enflasyon zammı Emekliye enflasyon zammı
Güncel1 dakika önce

Emekliye enflasyon zammı

Ocak’ta yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi enflasyon zammı alacak. 2017’nin ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon, emeklilerin zam oranını gösterecek....

IMF ’yi ters köşe yapan beş yıldızlı büyüme IMF ’yi ters köşe yapan beş yıldızlı büyüme
Güncel1 dakika önce

IMF ’yi ters köşe yapan beş yıldızlı büyüme

Türk ekonomisi şaşırtmaya devam ediyor. İlk çeyrekte yüzde 5.2 büyüyen ekonomi ikinci çeyrekte de yüzde 5.1 ’i yakaladı. Böylece Türkiye...

Türkiye'de 360 milyon dolarlık yatırım yaptılar Türkiye'de 360 milyon dolarlık yatırım yaptılar
Güncel1 dakika önce

Türkiye’de 360 milyon dolarlık yatırım yaptılar

Türkiye ’ye göç eden 3 milyonu aşkın Suriyelinin Türk ekonomisine yük olduğu, işsizliği artırdığı tartışmaları devam ederken, “Suriyelilerin Durumunun İyileştirilmesi...

Katil damat İstanbul'a getirildi! Katil damat İstanbul'a getirildi!
Güncel1 dakika önce

Katil damat İstanbul’a getirildi!

Başakşehir’de kızının evinde uğradığı bıçaklı saldırıda öldürülen Yeni Akit gazetesinin genel yayın yönetmeni Kadir Demirel’in katil zanlısı damadı Cemil Yavuz...

'Driftçi' magandanın şovu bariyerlerde bitti! 'Driftçi' magandanın şovu bariyerlerde bitti!
Güncel1 dakika önce

‘Driftçi’ magandanın şovu bariyerlerde bitti!

‘Driftçi’ magandanın şovu bariyerlerde bitti!

İnanılmaz o anları böyle görüntüledi! İnanılmaz o anları böyle görüntüledi!
Güncel1 dakika önce

İnanılmaz o anları böyle görüntüledi!

Vahşi doğanın inanılmaz anları… Bir erkek ve dişi aslan, Güney Afrika’daki Kruger ulusal parkında şiddetli bir kavgaya tutuşurken fotoğraflandı. Bu...

Bir ablanın en acı anı kameraya böyle yansıdı... Bir ablanın en acı anı kameraya böyle yansıdı...
Güncel1 dakika önce

Bir ablanın en acı anı kameraya böyle yansıdı…

Bir ablanın en acı anı kameraya böyle yansıdı…

Taziye evinde şok olay! Küle döndü Taziye evinde şok olay! Küle döndü
Güncel1 dakika önce

Taziye evinde şok olay! Küle döndü

Çadırda bulunan mutfak tüpü son anda fark edilerek dışarı çıkarıldı. Edinilen bilgiye göre, Kars Kerkez Çakmak köyü Çalkavur Mahallesi ’nde...

Bunlar Çok Okundu