İletişim

Dünya

Economist çark etti!

Ekleme Tarihi:

-


Referandum tokadını yiyen Economist çark etti!

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal ithamlarda bulunan The Economist dergisi referandum sonuçlarının hızlı ekonomik büyüme getirdiğini yazdı.The Economist dergisi referandum sonuçlarının Türkiye ekonomisine ilk etkisini yazdı. Dergi referandum sonuçlarının “İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdiğini” yazdı. 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi sandıktan ‘hayır’ çıkması için yazılar yayınlayan Avrupa medyası çark etmeye başladı.

‘HAYIR’ OYU VERİLMESİNİ İSTEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı açık bir şekilde hedef alan İngiliz The Economist, Türkiye’nin diktatörlüğe gittiğini bu yüzde ‘hayır’ oyu verilmesini istemişti.

BÜYÜMEYE DİKKAT ÇEKTİ

Milletin tercihi ‘evet’ olunca gerçekleri yazmaya başlayan İngilizler, seçim başarılarını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dönemlerinde ekonomideki büyümelere dikkat çekti.

“İSTANBUL PİYASALARINDA YÜZDE 760 KAZANÇ, EKONOMİK BÜYÜME”

The Economist’te çıkan yazıda; “Türkiye’de yatırımcılar Erdoğan’ın anayasa teklifinin yenilgiye uğraması halinde ülkede karışıklık çıkabileceğinden korkmuş olabilir. Eski ama oldukça güvenilir bir klişedir: Yatırımcı belirsizliği sevmez. Ancak Erdoğan iktidarı, İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdi” ifadelerine yer verildi.

Dünya

Trump geri adım attı! Kabul etti

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

ABD'de yeni mülteci kararı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Kongresi’ndeki Demokrat Senatörler Schumer ve Pelosi ile DACA, sınır güvenliği ve göç konuları ile ilgili bir görüşme gerçekleştirmiş, ardından iki demokrat senatör yazılı bir açıklama yapmıştı.

İki demokrat DACA konusunda bir açıklama daha yaparak, Trump ile büyük ölçüde anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Schumer ve Pelosi yaptıkları açıklamada, Trump’ın Meksika sınırına örmeyi planladığı duvarı ertelemeyi kabul ettiğini belirtti.

GENÇ GÖÇMENLER SINIR DIŞI EDİLMEYECEK

Kamuoyunda “Deferred Action for Childhood Arrivals” ifadesinin kısaltması DACA olarak bilinen ve 16 yaşından önce ABD’ye yasa dışı getirilen göçmen çocukların bu ülkede yasal olarak yaşamasına imkan veren programı kısa süre önce sona erdiren Trump ile verimli bir görüşme yaptıklarını kaydeden iki Demokrat, sayıları 800 bini bulan genç göçmenlerin sınır dışı edilmemesi ve haklarının korunması noktasında onunla uzlaşmaya vardıklarını bildirdi.

Tamamını Oku

Dünya

Mesut Barzani, ABD ve Almanya ile görüştü!

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Mesut Barzani, ABD ve Almanya ile görüştü!

Irak’taki Bölgesel Kürt yönetiminin 25 Eylül tarihinde yapacağını açıkladığı bağımsızlık referandumu ile ilgili tartışmalar ve diplomasi trafiği hızlandı. Bölgesel Kürt Yönetimi başkanı Mesut Barzani, Kuzey Irak’ın Duhok kentinde ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve BM’nin Irak’taki temsilcileri ile referandum konusunda görüşmeye başladı.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Kuzey Irak’ın Duhok kentinde ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Birleşmiş Milletlerin Irak’taki temsilileri ile bir araya gelerek referandum gündemli bir görüşme yaptı. Bölgedeki Kürt internet sitelerinde yer alan habere göre devam eden görüşmelerle ilgili açıklama yapılmadı.

Tamamını Oku

Dünya

Hindistan’da tekne alabora oldu: 19 ölü

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Tekne alabora oldu: 19 ölü

Üst Düzey Emniyet Yetkilisi Ram Kumar, yaptığı açıklamada, teknenin sabah saatlerinde Baghpat kasabası yakınlarında alabora olduğunu bildirdi.

Teknedeki en az 10 kişinin yüzerek karaya ulaştığını kaydeden Kumar, nehirden 19 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığını, kayıp 31 yolcuyu arama kurtarma çalışmalarının ise sürdüğünü ifade etti.

Bölgede görevli Hakim Bhawani Singh de yaptığı açıklamada, söz konusu teknenin 35 yolcu kapasiteli olduğuna işaret ederek, olayın tekneye gereğinden fazla yolcu alınması sonucu meydana geldiğini düşündüklerini söyledi.

Tamamını Oku
Halk otobüsü şoförü boksörlere taş çıkardı! Halk otobüsü şoförü boksörlere taş çıkardı!
Güncel13 saat önce

Halk otobüsü şoförü boksörlere taş çıkardı!

Halk otobüsü şoförü boksörlere taş çıkardı!

Markete aslan girince... Markete aslan girince...
Güncel13 saat önce

Markete aslan girince…

Markete aslan girince…

Çocuklar yalnız kalırsa Çocuklar yalnız kalırsa
Güncel13 saat önce

Çocuklar yalnız kalırsa

Eğer evde bir çocuk uzun bir süre ses çıkarmadan duruyorsa o zaman şüphelenmeniz gereken bir şeyler olabilir. Aileler internette yalnız...

Yolculukları böyle görüntülendi! Yer: Kayseri Yolculukları böyle görüntülendi! Yer: Kayseri
Güncel14 saat önce

Yolculukları böyle görüntülendi! Yer: Kayseri

Kayseri’nin İncesu ilçesi Dokuzpınar Mahallesi’nde vatandaşların beslediği, sütü ilgi gören mandalar, sabahın ilk ışıklarında meydana getiriliyor.   Yaklaşık 700 manda,...

Bu fotoğraflar sizi alt üst adebilir! Bu fotoğraflar sizi alt üst adebilir!
Güncel14 saat önce

Bu fotoğraflar sizi alt üst adebilir!

İlk bakışta farklı, daha dikkatli baktıktan sonra farklı algılanan bu fotoğraflar gerçekten ilginç. Photoshop ve filtrelerin fotoğrafçılığın ayrılmaz bir parçası...

Cadde ortasına torununun tuvaletini yaptırınca... Cadde ortasına torununun tuvaletini yaptırınca...
Güncel14 saat önce

Cadde ortasına torununun tuvaletini yaptırınca…

Cadde ortasına torununun tuvaletini yaptırınca…

Barzani'den BBC'ye referandum açıklaması Barzani'den BBC'ye referandum açıklaması
Güncel14 saat önce

Barzani: Bedel ödemeye hazırız

Irak Bölgesel Kürt yönetiminin 25 Eylül’de yapacağı bağımsızlık referandumu kapsamında Akre ilçesinde düzenlenen şenlikte konuşan Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut...

Yıkıldılar! Neden kurtarmadın Yıkıldılar! Neden kurtarmadın
Güncel14 saat önce

Yıkıldılar! Neden kurtarmadın

Edinilen bilgiye göre, iş çıkışı Bilal Sami Altınay, Asım Çiyer, Talat Tunceli ve Yasin Bayandur, Çukurova ilçesindeki Adnan Menderes Bulvarı ’na geldi. Seyhan Baraj...

Zulümle geviş getirenlerin cumhuriyeti Zulümle geviş getirenlerin cumhuriyeti
Güncel14 saat önce

Zulümle geviş getirenlerin cumhuriyeti

Haber7. com yazarı Esra Elönü Cumhuriyet gazetesinin Arakanlı Müslümanlar için yaptığı aşağılık haberi yerden yere vurdu. Kimi insan kalbini kimisi...

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan kritik açıklama! Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan kritik açıklama!
Güncel14 saat önce

Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan kritik açıklama!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “HDP’li Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinde yaşananlar Cenazenin mezarlıktan çıkarılması 20-25 kendini bilmez kişi tarafından...

Bunlar Çok Okundu