İletişim

Ekonomi

Rusya’dan şantaj gibi açıklama

Ekleme Tarihi:

-


Rusya’dan şantaj gibi açıklama: Hiçbir yasağı kaldırmayacağız!

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye, Rusya’dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, bu ülkeye uygulanan hiçbir yasağı iptal etmeyeceklerini söyledi.Dvorkoviç, “Buğday için getirilen sınırlamalar kaldırılmadan bizim tarafımızdan hiçbir adım atılmayacak. Buğday yasağı kaldırılmadan bizim herhangi bir şeyi (yaptırım) iptal etme ihtimalimiz yok” dedi.

Dvorkoviç, “Eğer buğdaya yönelik yasaklar kalkarsa üzerinde anlaşmaya hazır olduğumuz birkaç eylem var” diye ekledi.Türkiye, buğday ve bir dizi ürünün vergisiz ithal edildiği ülkelerin yer aldığı listeden Rusya’yı 15 Mart’ta çıkarmıştı.

Kommersant gazetesi, bunun ‘fiili bir yasak’ olduğunu yazmıştı.

Kommersant’ın bazı kaynaklarıysa, Türkiye’nin bu adımı, Rusya’nın Türkiye’den alınan domatese yönelik yasağı kaldırmamış olması yüzünden atmış olabileceğini söylemişti.

Ekonomi

Son dakika emekliye ikramiye ve zam haberler! 12.09.17

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

11.09.17 Son dakika emekliye ikramiye ve zam haberler! Almayın unutmayın...

12 Eylül 2017 tarihi itibariyle emekliler gözünü ikramiye ve zam haberlerine çevirdi. Peki bu sene emekliler ne kadar zam alacak? İkramiye hakkı kazanan binlerce emekli ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli olmuş ve 30 yılın üzerinde hizmeti olmasına rağmen emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden almış kişiler, ikramiye farkı talep edebiliyorlar. İşte son dakika emekliye zam haberleri ve ikramiye ödemeleri ile ilgili gelişmeler…

EMEKLİYE İKRAMİYE MÜJDESİ! SON TARİH 29 OCAK

Otuz yılın üzerinde hizmeti olmasına rağmen emekli ikramiyesini otuz yıl üzerinden alan memur emeklileri için düzenleme yapılmış ve ikramiye farklarının ödenmesine başlanmıştı.

Ancak SGK ’ya başvurmayan kişilere ikramiye farkı ödenmiyor. Başvuru için de 29 Ocak son tarih. Bu tarihten sonra başvuru yapılsa bile ikramiye farkı ödenmeyecek. Dolayısıyla 29 Ocak ’a kadar başvuru yapılması şart.

7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli olmuş ve emekli olduğunda 30 yılın üzerinde hizmeti olmasına rağmen emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden almış kişiler, SGK ’ya başvurarak ikramiye farkı talep edebiliyorlar.

EMEKLİYE 600 TL EK ÖDEME

Hem 11.5 milyon emekli hem de yeni emekliler, promosyon ile ek gelire kavuştu. Emekliler maaşına göre 300, 375, 450 lira promosyon alırken, bazı bankalar fırsatları artırdı. Kimi tutarı 500 liraya kadar çıkardı, kimi otomatik fatura talimatı verenlere ek ödeme, kimi ise emekli müşteri getirene 100 lira vereceğini duyurdu. Bazı bankalar da ücretsiz işlemlerini artırdı. İşte bazı kampanyalar:

(-) Akbank: 450 liraya varan promosyon ödüyor. Tüm bankaların ATM’lerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, kiralık kasada indirim, kefilsiz kredi ve özel faiz gibi imkanlar sunuyor.

(-) DenizBank: 450 liraya varan promosyon veriyor. Emekli maaşı müşterisi kazandırana, her emekli için 100 lira ödüyor. Pek çok markadan indirimli alışveriş imkanı sunuyor.

(-) Fibabanka: Maaşa göre 330, 415, 500 lira promosyon veriyor. Kredilerde özel faiz oranları uyguluyor.

(-) Garanti: 450 liraya varan promosyon veriyor. Paramatiklerde özel mönü ile maaşları tek tuşla kuruşu kuruşuna çekme imkanı, kredilerde özel faiz oranı sunuyor.

(-) ING: 450 liraya varan promosyon veriyor. Yeni emeklilere 2 yeni otomatik fatura talimatıyla 600 liraya varan nakit promosyon kazandırıyor. 12 Ağustos’tan itibaren maaşını ING’den almaya başlayan emeklilere, 1 yeni fatura talimatına 50, 2 yeni otomatik fatura talimatına 150 lira nakit promosyon ödüyor.

(-) İş Bankası: 450 liraya varan promosyon veriyor. Kredi kartları için yıllık ücret almıyor, vadeli mevduata ve kredilere özel faiz, ücretsiz havale ve EFT imkanları sunuyor.

(-) TEB: 450 liraya varan promosyon ödüyor. Kredi kartından 2 otomatik fatura ödeme talimatı verenlere ilave 50 lira bonus veriyor. Kredi kartı ücret muafiyeti, özel faizli kredi gibi imkanlar sağlıyor..

Tamamını Oku

Ekonomi

Pilotlar hastalandı! Onlarca uçuş iptal…

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Pilotlar hastalandı! Onlarca uçuş iptal...

Lufthansa’nın ardından Almanya’nın en büyük havayolu şirketi olan Air Berlin bugün 70 tarifeli uçuşunu iptal etti.

İflas koruma durumunda bulunan Air Berlin’in partneri Eurowings ile de paylaşımlı olan uçuş iptallerinin nedeni olarak pilotların rahatsızlanması gösterildi.

İptal edilen uçuşların Berlin Tegel, Düsseldorf, Hamburg ve Köln havalimanlarında yoğunlaştığı görülürken, bunlardan 33 tanesi Air Berlin’den kiralanan Eurowings uçuşları olduğu açıklandı.

Şu an satışta olan Air Berlin için son teklifler 15 Eylül tarihinde alınacak. Habertürk’te yer alan habere göre Lufthansa’nın başı çektiği satışta Hans Rudolph Wöhrl’ün INTRO firmasın da 500 milyon euro teklif etmişti. Etihad’ın fonu kesmesiyle iflas başvurusunda bulunan Air Berlin2in kimin olacağı kararı 21 Eylül’de, Almanya’da gerçekleşecek seçimlerden 3 gün önce belli olacak.

İPTALLER SATIŞLA MI İLGİLİ?

70 pilotun aynı anda rahatsızlanmasının satışla bir ilgisi olup olmadığına dair yorum yapılmazken, bazı uzmanlar geçen yıl satış sürecinde olan TUIfly’de yaşanan olaya dikkat çekti.

Geçen yıl pilotların hastalığı nedeniyle bir günde 108 seferini iptal eden TUIfly için sendika yetkilileri, birleşme görüşmelerinden dolayı pilotların iş güvencesi kaynakları stres yaşadığını belirtmişti.

Vereinigung Cockpit isimli sendika konuyla ilgili henüz bir yorum yapmadı.

Öte yandan, Air Berlin bugüne planlı 650 seferinin büyük çoğunluğunu diğer uçuşlara yeniden rezervasyon ya da tren vb farklı vasıtalara yönlendirmenin yaratacağı yaptırımlar nedeniyle geç de olsa yapacağını duyurdu.

Tamamını Oku

Ekonomi

Ağbal: Veriler yüzde 5 büyümeye işaret ediyor

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Ağbal: Veriler yüzde 5 büyümeye işaret ediyor

Ekonomiye dair değerlendirmesinde Ağbal “Veriler 2017 yılının tamamında %5 ve üzeri büyümeye işaret ediyor” dedi.

Ağbal gelecek 3 yılda Türkiye’nin büyüme ivmesine devam edeceğini öngördü.

Ağbal Türkiye’nin başta finans sistemi olmak üzere hala reform yapması gereken alanlar olduğunu, gelecek dönemde yatırım ve üretimin önünü açacak vergi kanunları reformları üzerine çalıştıklarını dile getirdi.

Tamamını Oku
Onlarca pilot hastalandı, seferler iptal Onlarca pilot hastalandı, seferler iptal
Güncel1 saat önce

Onlarca pilot hastalandı, seferler iptal

Lufthansa’nın ardından Almanya’nın en büyük havayolu şirketi olan Air Berlin bugün 70 tarifeli uçuşunu iptal etti. İflas koruma durumunda bulunan Air Berlin’in partneri...

Es Medya'nın satışı ile ilgili flaş karar Es Medya'nın satışı ile ilgili flaş karar
Güncel1 saat önce

Es Medya’nın satışı ile ilgili flaş karar

Rekabet Kurulu, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ’nin belli oranda hissesinin Global InfraCo SP NEUM SLU tarafından Akfen Holding AŞ’den devralınması işlemine izin...

Yolcu sayısı ilk 8 ayda 20 milyonu geçti Yolcu sayısı ilk 8 ayda 20 milyonu geçti
Güncel1 saat önce

Yolcu sayısı ilk 8 ayda 20 milyonu geçti

Ağustos ayında 3 milyon 60 bin 574 yolcu sayısına ulaşan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bu yılın ilk 8 ayında...

Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm
Güncel1 saat önce

Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm

Lokal boya tarih olacak! Çiziklere müthiş çözüm

Bakan Soylu'dan okul servisi açıklaması! Bakan Soylu'dan okul servisi açıklaması!
Güncel1 saat önce

Bakan Soylu’dan okul servisi açıklaması!

İçişleri Bakanı Soylu, “Okullarımızın güvenliği konusunda önemli adımlar atabileceğimizi ifade etmek istiyorum. Birtakım genelgeler gönderildi. Önümüzdeki süreçte etkin ve kararlı...

8 Türk'ün öldürüldüğü Nazi davasında flaş gelişme! 8 Türk'ün öldürüldüğü Nazi davasında flaş gelişme!
Güncel1 saat önce

8 Türk’ün katili! Davada flaş gelişme

Almanya ’da Federal Başsavcılık, 8 ’i Türk 10 kişiyi öldüren neo-Nazi terör örgütü NSU’nun üyelerinden Beate Zschaepe hakkında ömür boyu...

7 gün boyunca sepette taşıdı! 7 gün boyunca sepette taşıdı!
Güncel2 saat önce

7 gün boyunca sepette taşıdı!

Myanmar yönetiminin bölgeye giriş çıkışlara izin vermemesi nedeniyle ölen sivil sayısı tam olarak tespit edilemiyor. Saldırılarda 150’den fazla köy, ordu...

Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu
Güncel2 saat önce

Siirt Valiliği’nden son dakika açıklaması

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada  “Aktaş köyündeki zehirlenme klor gazından kaynaklandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıdı. 2 şüpheli yakalandı, 1 kişi aranıyor.” denildi....

Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu
Güncel2 saat önce

Irak’ta ‘bağımsızlık referandumu’ reddedildi!

Irak meclisi, yaptığı oylamada Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) 25 Eylül’de gerçekleştireceği “bağımsızlık referandumunu” reddetti. Ayrıntılar geliyor…

Bakan Fakıbaba'dan 'milli içecek' açıklaması! Bakan Fakıbaba'dan 'milli içecek' açıklaması!
Güncel3 saat önce

Bakan Fakıbaba’dan yerli içeçek açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Manisa’da tarımla ilgili kurum ve kuruluşları ziyaret etti. Fakıbaba,Bağcılık Araştırma Enstitüsü ve...

Bunlar Çok Okundu