İletişim

Güncel

Okul yolunda kaza! Ayşin hoca hayatını kaybetti

Ekleme Tarihi:

-

Okul yolunda kaza! Ayşin hoca hayatını kaybetti

Kastamonu’da görev yaptıkları okula giden öğretmenlerin içinde bulunduğu otomobil, kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada aracı kullanan öğretmen 33 yaşındaki Ayşin Şenoğlu öldü, yanındaki 2 öğretmen arkadaşı yaralandı.

Kaza, bu sabah Kastamonu-Tosya yolunun Elyakut Köyü Mevkii’nde meydana geldi. Kastamonu’da oturan Ayşin Şenoğlu, 37 BC 377 plakalı otomobiline 2 öğretmen arkadaşını da alıp görev yaptığı Tosya İlçesi’ne bağlı Karadere Köyü’ndeki ilkokula gitmek için yola çıktı. Virajda kontrolden çıkan otomobil, yaklaşık 50 metrelik yamaçtan yuvarlandı. Sürücü Ayşin Şenoğlu kaza yerinde öldü. Öğretmen arkadaşları 36 yaşındaki Nazan Gündoğdu ve 34 yaşındaki Şerife Ünal ise yaralandı. Yaralı öğretmenler, sağlık ekiplerinin ilk müdahale ardından ambulanslarla Kastamonu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Öğretmenlerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kaza yerine gelen öğretmenlerin meslektaşları büyük üzüntü yaşadı.

Evli ve 2 çocuk annesi Ayşin Şenoğlu’nun, direksiyon başında rahatsızlanması sonucu kazanın meydana geldiği ileri sürüldü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncel

İşte Türkiye’de en çok tercih edilen motor hacmi!

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

İşte Türkiye'de en çok tercih edilen motor hacmi!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, ocak-temmuz döneminde 730 bin 11 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı, 57 bin 332 taşıtın ise trafikten kaydı silindi. Böylece trafikteki toplam taşıt sayısı 672 bin 679 arttı.

Devri yapılan 615 bin 390 taşıt içinde otomobil yüzde 69,9 ile ilk sırada yer aldı. Otomobili sırasıyla yüzde 15,8 ile kamyonet, yüzde 6,2 ile motosiklet, yüzde 2,7 ile traktör takip etti. Temmuzda devri yapılan taşıtların yüzde 5,4’ünü ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

YAKITTA LPG ÖNE ÇIKTI

Temmuz sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı 11 milyon 740 bin 823 otomobilin yüzde 38,7’si LPG, yüzde 34,7’si dizel, yüzde 26,2’si benzin yakıtlı olarak belirlendi. Yakıt türü bilinmeyen otomobillerin oranı ise yüzde 0,4 oldu.

MOTOR HACMİNDE LİDER

Ocak-temmuz döneminde trafiğe kaydı yapılan 431 bin 532 otomobilin yüzde 40,4’ü 1501-1600, yüzde 26,9’u 1401-1500, yüzde 14,3’ü 1300 ve altı, yüzde 13,5’i 1301-1400, yüzde 3,8’i 1601-2000, yüzde 1,1’i 2001 ve üstü motor silindir hacminde olduğu belirlendi.

BEYAZ YİNE LİDER

Bu dönemde trafiğe kaydı yapılan otomobilin yüzde 60,1’i beyaz, yüzde 17,2’si gri, yüzde 7,5’i siyah ve yüzde 5,6’sı kırmızı iken yüzde 9,6’sı diğer renklerden oluştu.

Tamamını Oku

Güncel

Antalya ’da polise bar, pavyon, disko yasak!

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Antalya ’da polise bar, pavyon, disko yasak!

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, emniyet personelinin planlı ve rutin uygulamalar dışında bar, pavyon, disko ve benzeri yerler ile oyun ve eğlence mekanlarına gitmesini yasakladı. Uzunkaya, yasağın izindeki personeli de kapsadığını vurguladı.

Müdür Celal Uzunkaya, Bakanlar Kurulu ’nun geçen Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 682 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü ’nde görevli personele bar, pavyon, disko, oyun ve eğlence mekanlarının yasaklandığına yönelik talimat yayımladı. Talimatta, bu gibi yerler ile oyun ve umuma açık eğlence yerlerinde yapılacak çalışmaların, mutlak suretle sıralı amirlerin bilgisi dahilinde yürütülmesi gerektiği belirtildi.

”KAMUOYUNU İLGİLENDİREN BİR KONU DEĞİL”

Yazılı talimatıyla ilgili açıklama yapan Celal Uzunkaya, 682 sayılı KHK ’nin ötesinde devlet memurları kanununda, diğer yasalarda, görevlilerin, memurların nerelere gidip nerelere gidemeyeceği, nerelere neden dolayı gidemeyeceğinin açıkça belli olduğunu söyledi. Bunun disiplin mevzuatında da belli olduğunu belirten Uzunkaya, şöyle dedi:
“Bu ilgili personelin görev harici abuk sabuk yerlere gitmemesi, giderse hakkında işlem yapılacağına ilişkin bir iç düzenleme. Bu kamuoyunu ilgilendiren bir konu değil. Vatandaşı hiç ilgilendirmiyor. Vatandaş kendi çalışanıyla ilgili düzenleme yaptığında, sabah otobüsle mi gelecek, servisle mi aldıracak bunu kamuoyuyla paylaşmıyor yani.”

Uzunkaya, Emniyet Hizmetleri Disiplin Tüzüğü, 657 sayılı kanun, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 682 sayılı KHK ve diğer mevzuatın açıkça belirttiği bir hususu kendi personeline, ’Arkadaşlar şu işin dışında şu şu işlere gitmeyin ’ diye malumu ilan anlamında uyardığını söyledi. Uzunkaya, “Aksine bir işlem yaparsanız, tespit edersem hakkınızda işlem yapacağım diyorum. Yapacağım işlem Celal Uzunkaya ’nın keyfi işlemi değil, yasada mevzuatta tanımlanan işlem” dedi.

”İZİNDE DE GİTMEYECEK”

Uzunkaya, yasağın izindeki personeli de kapsayıp kapsamadığına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“Hayır gitmeyecek, bizim emniyet teşkilatında izinde veya görevde nereye gidip nereye gidemeyecekleri açıkça belli ki zaten. Ben izindeyim, istediğim bara pavyona giderim eğlenirim diye bir şey yok. Tabi ki kapsıyor. Bizim teşkilatımız bir disiplin mesleği. Görev için gider oraya, planlı veya rutin görev yapılıyor, bir soruşturma, uyuşturucu konusuyla ilgili araştırma, efendim ben kendimden görev fark ettim şöyle gelmişken denetleyeyim burayı bakalım diye kafasını esen bu tür yerlere gidemez. Bu zaten mevzuatta düzenlenmiş konu, orada belirtilen hususlar da açık. Rahmetli Özal ’ın dediği gibi açık seçik ortada yani orada hiçbir ayrı anlama gelecek kelime, cümle yok. Farklı bir lisan kullanılmamış. ’Görev harici bu tür yerlere gitmeyeceksiniz ’ diyoruz.”

Tamamını Oku

Güncel

Namaz kılmak için gitmişti, dehşeti yaşadılar!

Ekleme Tarihi:

-

Ekleyen:

Namaz kılmak için gitmişti, dehşeti yaşadılar!

Konya’da eşi ve eşinin iş arkadaşının boğazlarını keserek öldürdüğü belirtilen Mısır uyruklu zanlı 3 yaşındaki oğlunu alıp kayıplara karıştı. Katil zanlısı Gaziantep’e giderken gözaltına alındı.

Korkunç olay gece saat 22:30 sıralarında yoğun olarak yabancı uyrukluların yaşadığı merkez Meram ilçesi Sahipata Mahallesi’nde meydana geldi. İddilara göre Suriyeli mültecilerin işlettiği lokantada bulaşıkçı olarak çalışan 51 yaşındaki Fatıma Boumendıl akşam namazını kılmak için lokantanın hemen yanında bulunan ve arkadaşı olan 42 yaşındaki evli ve 1 çocuk annesi Sanaa Mımı Abdelrahman M.’nin yaşadığı eve gitti. Fatıma Boumendıl’ın uzun süre geri dönmemesi ve cep telefonuna da bakmaması üzerine şüphelenen iş arkadaşları durumu polise bildirdi. Eve gelen polis ekipleri çaldıkları kapının uzun süre açılmaması üzerine çilingir yardımı ile kapıyı açtı. Eve giren polis ekipleri iki kadının boğazları kesilmiş cesetleri ile karşılaştı.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İLE KAÇARKEN YAKALANDI

Hemen harekete geçen Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şebe Müdürlüğü’ne bağlı cinayet büro ekipleri lokantada çalışanların tek tek ifadelerini aldı. İki çalışan akşam saatlerinde Sanaa Mımı Abdelrahman M.’nin eşi 40 yaşındaki Amrmohamed İ.M.’nin eve geldiğini ve yaklaşık 1 saat sonra 3 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak binadan çıktığını söyledi. Çalışmalarını kaçak koca üzerine yoğunlaştıran polis, şüphelinin otogara gittiğini ve Gaziantep otobüsüne bilet aldığını tespit etti. Polisin Amrmohamed İ.M.’nin eşkali ve kimlik bilgilerini yol güzergahındaki ekipler ile paylaşmasının ardından şüphelinin kaçtığı otobüs tespit edilerek otobüs şoförü ile irtibata geçildi. Yolcu alma bahanesi ile durdurulan otobüse yolcu olarak binen polis şüpheliyi gözaltına aldı.

HABERTÜRK

(daha&helliip;)

Tamamını Oku
İşte Türkiye'de en çok tercih edilen motor hacmi! İşte Türkiye'de en çok tercih edilen motor hacmi!
Güncel1 dakika önce

İşte Türkiye’de en çok tercih edilen motor hacmi!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, ocak-temmuz döneminde 730 bin 11 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı, 57 bin 332 taşıtın ise...

Antalya ’da polise bar, pavyon, disko yasak! Antalya ’da polise bar, pavyon, disko yasak!
Güncel1 dakika önce

Antalya ’da polise bar, pavyon, disko yasak!

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, emniyet personelinin planlı ve rutin uygulamalar dışında bar, pavyon, disko ve benzeri yerler ile oyun...

Namaz kılmak için gitmişti, dehşeti yaşadılar! Namaz kılmak için gitmişti, dehşeti yaşadılar!
Güncel1 dakika önce

Namaz kılmak için gitmişti, dehşeti yaşadılar!

Konya’da eşi ve eşinin iş arkadaşının boğazlarını keserek öldürdüğü belirtilen Mısır uyruklu zanlı 3 yaşındaki oğlunu alıp kayıplara karıştı. Katil...

Dehşet anları kamerada! Rodeocu havada savruldu Dehşet anları kamerada! Rodeocu havada savruldu
Güncel1 dakika önce

Dehşet anları kamerada! Rodeocu havada savruldu

Dehşet anları kamerada! Rodeocu havada savruldu

Okul yolunda kaza! Ayşin hoca hayatını kaybetti Okul yolunda kaza! Ayşin hoca hayatını kaybetti
Güncel1 dakika önce

Okul yolunda kaza! Ayşin hoca hayatını kaybetti

Kastamonu’da görev yaptıkları okula giden öğretmenlerin içinde bulunduğu otomobil, kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada aracı kullanan öğretmen 33 yaşındaki Ayşin...

Kadir Güntepe hakkında şaşırtan gerçekler Kadir Güntepe hakkında şaşırtan gerçekler
Güncel1 dakika önce

Kadir Güntepe hakkında şaşırtan gerçekler

Gaziantep Cumhuriyet  Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “mülkiye yapılanması”na  yönelik soruşturma kapsamında eski kaymakam Kadir Güntepe hakkında hazırlanan  iddianamede, Güntepe’nin...

İşte büyükşehir olacak 30 il İşte büyükşehir olacak 30 il
Güncel1 dakika önce

İşte büyükşehir olacak 30 il

Son olarak 13 il büyükşehir olmuş ve Türkiye’deki büyükşehirlerin sayısı 30’u bulmuştu. Şimdi 30 yeni büyükşehir daha geliyor. Peki listede...

Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu Türk Jetleri bombaladı! Tamamı yok oldu
Güncel3 dakika önce

Erdoğan, belediye başkanlarına sesleniyor-CANLI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, 884 belediye başkanına hitap ediyor:...

Bakan Gül'den Zafer Çağlayan açıklaması Bakan Gül'den Zafer Çağlayan açıklaması
Güncel3 dakika önce

Flaş iddia! İran ve ABD devreye girdi! Referandum ertelenecek

Gorran hareketine ait KNN kanalının iddiasına göre Barzani’nin 25 Eylül’de yapmayı planladığı referandum ertelenebilir. İddiaya göre İranlı general Kasım Süleymani...

Otomobil 170 km hızla TIR'a çarptı! 5 ölü Otomobil 170 km hızla TIR'a çarptı! 5 ölü
Güncel3 dakika önce

Otomobil 170 km hızla TIR’a çarptı! 5 ölü

Alınan bilgiye göre, Anadolu Otoyolu’ndan Ankara istikametine seyreden ve sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 41 YL 957 plakalı otomobil, Çamlıdere ilçesi...

Bunlar Çok Okundu