İletişim

Video

10 saniyede boyun omuz ağrısından kurtaran süper yöntem

Ekleme Tarihi:

-


10 saniyede boyun omuz ağrısından kurtaran süper yöntem

VİDEO HEMEN AŞAĞIDA

Bel, boyun ve diz ağrılarından sonra en sık görülen eklem ağrıları arasında omuz bölgesi yer alıyor. Sıkışma, fibromiyalji, kireçlenme, sinir yaralanmaları, enfeksiyonlar, boyun fıtığı, metabolik ve iç organ hastalıkları gibi çeşitli nedenleri bulunan omuz ağrısında doğru tanı ve tedavi önem taşıyor.

Boyun fıtığı omuzda ağrıya neden olabilir
Omuz ağrıları omuz ekleminin kendisinden kaynaklanabileceği gibi başka bir bölgeden omuza yansıyan ağrılar da olabilir. Omuz eklemi dışından kaynaklanan omuz ağrılarının en sık nedeni boyun fıtıklarıdır. Boyun fıtığına bağlı olarak kola giden sinirler sıkıştığında hasta ağrıyı omuzunda hissedebilir. İyi bir muayene ile omuz ağrısının ekleminin kendisinden mi yoksa başka bir bölgeden mi kaynaklandığı kolayca anlaşılabilir.

Cam silmek omuz eklem bölgesinde ağrı yapabilir
Omuz eklemi ağrıları akut ve kronik olarak iki bölümde incelenebilir. Akut ağrılar darbe, düşme, omuz kırık ve çıkıklarından sonra gelişir. Bazen de travmanın hemen sonrasında ya da birkaç hafta sonra ortaya çıkabilir. Bu travma her zaman ciddi bir darbe olarak düşünülmemelidir. Cam silme ve ağır bir yük kaldırma sonrasında da akut omuz ağrısı başlayabilir. Bu ağrılar genellikle şiddetli olup, omuzun her türlü hareketinde artar. Kronik omuz ağrıları ise uzun zaman zarfında yavaş yavaş gelişir