İletişim

Dünya

‘Şut’yen

Ekleme Tarihi:

-


‘Şut’yen

İngiltere’de iç çamaşırı üreten June Kenton adlı tasarımcı “D Cup’ta fırtınalar” isimli bir kitap yazdı. Kraliyet ailesinin sütyen sırlarını kaleme aldı. Kraliçe Elizabeth’in ölçülerini yayınlayıp hangi renkleri sevdiğini bile açıkladı. Bunun üzerine Kraliçe, 90-60-90’da gol attı. Firmadan desteğini çekip armasını geri aldı…

Britanya bu kez içten yıkıldı. Kraliyet Ailesi’nin iç dünyası bir kitaba konu olunca, ortalık karıştı. Her şey Rigby&Peller adlı iç çamaşırı firmasının eski sahibi olan June Kenton’ın geçen yıl bir kitap yazmasıyla başladı. Kenton, “D Cup’ta fırtınalar” isimli bir kitap kaleme aldı. Kraliyet Ailesi’nin tüm iç çamaşırı sırlarını yazdı. Kraliçe Elizabeth’in ölçülerini açıklayıp hangi rengi sevdiğini anlattı. Hatta onun ailenin diğer kadınlarının zevklerine bile müdahale ettiğini anlattı. Kitapta Prenses Diana ile oğulları da yer aldı. Lady Di’nin, Harry ve William’a iç çamaşırı giyen kadın posterlerini verdiğini açıkladı. Hatta Diana’nın sadece aksesuarlar için değil, İsrail’de tasarlanan mayoları da kendilerinden sipariş ettiğini anlattı. Bu gelişmelerin ardından firma dün büyük bir şok yaşadı. Kraliyet Ailesi, artık firmanın kendi amblemlerini kullanmaması için düğmeye bastı. 67 yıldır Kraliyet arması olan firmadan bu hakkı geri alındı. Ve aile bireylerinin de bundan böyle firmadan alışveriş yapmayacağı açıklandı..

1960’TAN BERİ HİZMETTE

Rigby&Peller, 1939’da Londra’nın West End’indeki South Molton Caddesi’nde açıldı. Kurucularının Gita Peller ve Bertha Rigby olduğu vurgulandı. İki ismin de Macaristan’dan İngiltere’ye giden Yahudiler olduğu açıklandı. Firma 1960 yılında Kraliçe’ye sütyen satmaya başladı. 2011’de Kentons emekliye ayrıldı ve hisselerini Belçikalı Van de Velde şirketine sattı..