İletişim

Manset

Perinçek ikinci turda Erdoğan’ı destekleyecek mi?

Ekleme Tarihi:

-


Perinçek ikinci turda Erdoğan’ı destekleyecek iddialarına cevap verdi

Vatan Partisi Genel BaşkanıDoğu Perinçek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde Erdoğan’ı destekleyeceği iddialarını yalanladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir yemekte açıklamalarda bulundu. Perinçek, adaylığı kesinleştikten sonra, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda “Erdoğan’ı destekleyeceği” yönündeki iddialara değindi.

Doğu Perinçek şunları söyledi:

“Bir takım yalanlar dolanlar var. Sosyal medyada bir furyadır gidiyor. Arkadaşlarım beni bilgilendirdiler. ‘Doğu Perinçek ikinci turda Tayyip Erdoğan’ı’ destekleyecek diye bir laf dolaştırılıyor.

“YALANLARIYLA DOLANLARIYLA ÜZERİMİZE GELSİNLER”

Bunların hepsi yalan dolan. Yalanlarını toplasın gelsinler, dolanlarını toplasınlar gelsinler. Biz Silivri duvarlarını yıkmışız, Ermeni soykırımı yalanlarını yerin dibine gömmüşüz, biz Fetullah terör örgütünün 15-16 Temmuz darbe girişimini bozguna uğratmışız. Onun için onlar yalanlarıyla dolanlarıyla üzerimize gelsinler hepsini yerle bir edeceğiz.

APO’YA GÜL VEREN PERİNÇEK HDP’Yİ KAPATACAĞIZ DEMİŞTİ

Öte yandan Perinçek, seçim vaadi olarak PKK’nın siyasi ayağı HDP’yi kapatacaklarını söylemişti. Bu açıklama akıllara Perinçek’in teröristbaşı Öcalan’a gül verişini getirmişti.