İletişim

Yaşam

İşte ‘evet’ kampanyasına katılan ünlüler

Ekleme Tarihi:

-


Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, referandum için ‘evet’ dedi. Ardından Arda Turan, şarkıcı Murat Boz destek verdi. Kampanya kısa sürede çığ gibi büyüdü… İŞTE ‘EVET’ DİYEN ÜNLÜLER  
  Rıdvan Dilmen’in başlattığı kampanya bir anda gündem oldu. Dilmen, “Güçlü Türkiye için ben varım, evet. Sen de var mısın” diyerek pası Arda Turan’a yuvarladı. Arda’nın “Ben de varım” cevabının ardından kampanya çığ gibi büyüdü. Sanat, siyaset ve spor dünyasından pek çok isim çektiği videoları paylaştı..    
Arda’nın Dilmen’e cevabı ise gecikmedi. “Rıdvan hocam çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım” diyen Arda, “Burak Yılmaz sen de var mısın kardeşim” ifadelerini kullandı.    
Burak Yılmaz (Milli futbolcu): Arda kardeşim çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım. Murat Boz kardeşim sen de var mısın?    
Murat Boz ise “Burak selam, çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım. Abdülkadir sen de var mısın?” videosunu paylaşarak, arkadaşına çağrı yaptı.
Ersin Düzen: Abdulkadir Karagöz teşekkür ederim çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım.  
Hakan Ünsal: Yeni ve büyük bir Türkiye’nin kuruluşuna şaitlik ettiğimiz bu günlerde en çok ihtiyaç olan bu değişiklikler için bende varım diyorum.Büyük millet olmak için evet diyorum
Ahmet Çakar: Güçlü bir Türkiye için ben de varım.
Ertem Şener: Daha büyük, daha güçlü bir Türkiye için tabii ki ben de varım..  
Alpay Özalan: Yeni bir Türkiye için evet diyorum, Güçlü bir Türkiye için evet diyorum, aydınlık bir Türkiye için evet diyorum. bağımsız özgür bir Türkiye için evet diyorum, ülkemi çok sevdiğim için evet diyorum .
İbrahim Tatlıses: “Güçlü bir Türkiye için ben de varım.” dedi ve ekledi: “Sen de var mısın Sibel Can?”
Mustafa Ceceli: “Cumhurbaşkanlığı özel kalem müdürü sayın doktor Hasan Doğan çağrınızı aldım ‘Güçlü bir Türkiye için’ elbette bende varım. Değerli arkadaşlar, sizleri kan dökmeye çağıranları değil demokratik seçim hakkınızı yapmak üzere sandığa davet edenlere itibar ediniz teşekkürler”
Sinan Akçıl: Ayakları yere basan, daha güçlü bir Türkiye için ben de varım..
Alişan: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve sunucu Ece Erken’le çektiği videoda, “Ben de sayın bakanın Numan Kurtulmuş ve Ece ile birlikte büyük ve güçlü Türkiye için ‘Ben de varım’ diyoruz” dedi.
Hamza Yerlikaya: Büyüyen güçlenen Türkiye için bende varım Evet diyorum.
Saruhan Hünel: Bugüne kadar birlik olup çok şey başardık. Bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz. Güçlü bir Türkiye için ben de varım..
Murat Yıldırım: Biz çok büyük bir ülkeyiz. Çok güçlü bir ülkeyiz. Daha büyük olabilmek, çok daha güçlü olabilmek için evet ben de varım.
Cem Uçan: “Berda Yasir çağrını aldım. ‘Güçlü bir Türkiye için’ bende sonuna kadar varım. Hakan Yukfaçıgil sende var mısın?” dedi.
Nihat Hatipoğlu: “Cumhurbaşkanlığı özel kalem müdürü sayın doktor Hasan Doğan referandum ile ilgili çağrınızı aldım çok başlılıktan ve kaostan kurtulabilmek için tek nefes ve tek yürek olabilmek için aydınlık bir gelecek için ve evette hayır olduğuna inandığım için bende evet diyorum”
Ömer Döngeloğlu: “Milletim için, memleketim için, ülkem için, vatanım için evet, ben de varım, sen de var mısın?” ifadelerini kullandı.
Serdar Tuncer: “Büyük ve güçlü bir Türkiye için yoksam, ben niye varım?”
Nihat Doğan: “Ben de milletimin, devletimin bu kutlu yürüyüşünde sizler gibi bağımsız, güçlü bir Türkiye için ‘Evet’ diyorum”
Hidayet Türkoğlu (Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı): Büyüyen ve güçlü bir Türkiye için evet.
Hakan Akkaya: “Sevgili NEYAD başkanımız Nilgün Diptaş’a cevaben daha güçlü ve daha güvenli bir Türkiye için bende varım, evet diyorum”
Uğur Işılak: ‘Ben de varım’ dedikten sonra Serdar Tuncer’e çağrıda bulundu.  
Banu El: Daha güçlü bir Türkiye için ben de evet diyorum”
Fatih Tekke (Teknik direktör): Ülkemiz tarihi, siyasi açıdan önemli bir kırılma noktasından geçiyor. Güçlü bir Türkiye, güçlü bir vatan için ‘evet’ diyorum..
Sedat Peker: Tüm dünya mazlumlarına umut olmuş Türkiye’nin koalisyon hükümetlerinin elinde çürümemesi ve o ulusların umutlarında kaybetmemesi adına mutlaka Evet diyeceğim. Türk İslam davasının lideri Cennet mekan Alparslan Türkeş’in, gençliğimizin efsanesi isimlerinden Muhsin Yazıcıoğlu başklanın isteği ve savunduğu fikir olduğu için Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine mutlaka vefa duygumdan dolayı Evet diyeceğim.
Celal Kılıçdaroğlu: Anayasa değişikliği referandumunda bende Evet diyorum güçlü bir Türkiye için bende varım
Yeşim Salkım: Referandumda evet oyu vereceğim. Çünkü bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Herkesin hayrına olacak şeyler varsa Anayasa bile değişmelidir.
West Ham United’da forma giyen Gökhan Töre, Twitter hesabından bir video paylaşarak, şunları söyledi: “Tanju abi, güçlü Türkiye için, vatan için, millet için ben de varım. Hakan Çalhanoğlu sen de var mısın?”
Hakan Çalhanoğlu: “Gökhan kardeşim, mesajını aldım. Vatanımız için, milletimiz için, büyük Türkiyemiz için ben de varım”
Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak: Büyük Türkiye Güçlü Türkiye için kim hayır derki elbette bende varım. Peki Gökhan töre sende var mısın?
Muazzez Ersoy
Ece Erken
Niran Ünsal
Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek: Anayasa değişikliği için referandumda evet diyorum. Güçlü Türkiye için ben de varım. .  
Yavuz Bingöl: Bağımsız, istikrarlı ve güçlü Türkiye için, bu kutlu yolda bende varım.
Numan Kurtulmuş  
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Söz konusu Türkiye olur da ben olmaz mıyım. Güçlü bir şekilde evet diyorum.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar: Yönetimde istikrar, toplumda huzur ve refah. Güçlü Türkiye güçlü devlet için ben de varım. .
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: Sevgili bakanım Mevlüt (Çavuşoğlu) Bey mesajınızı aldık. Ülkemizi bölmeye çalışanlara inat, birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü bir Türkiye için EVET, son nefesimize kadar ben de varım. Sayın büyükelçim Hasan Doğan (Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü) sen de var mısın?
Çahit Altınay
Mustafa Demir: Milletin iradesinin önündeki engelleri kaldıracak olan bu fırsat için referandumda evet diyorum.
İbrahim Çağlar: Milletimizin istikrarı ve gençlerimizin geleceği için bende varım
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: Güçlü bir Türkiye için evet.
Recep Akdağ
Egemen Bağış: İstikrar ve istikbal için tabii ki Evet bende varım.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi: Büyüyen kalkınan daha çok istihtam yaratan çok ihraçat yapan Türkiye için tabiki Evet diyorum.
Nail Olpak: Ülkemizin kalkınması için önemli bir adım olan yeni Anayasa için üretmeye ve büyümeye devam etmek için daha güçlü bir Türkiye ve sağlam bir irade için Evet bende varım.