İletişim

Manset

Ali Koç tek tek açıkladı

Ekleme Tarihi:

-


Ali Koç’tan tek tek açıkladı: Veriler kulüp dışına sızdırıldı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe TV canlı yayınında güncel konularla ilgili açıklamalar yapıyor.

“Maça yorgun çıkıyoruz”

“Görevlerie son verdiğimiz antrenörler sorumluluklarını yerine getirmiyordu. Antrenmanlardan sonra maça çıkan oyuncular “Maça yorgun çıkıyoruz” demeye başladı. Bu rahatsızlığın antrenörlere söyledindiği ama Cocu’ya iletilmediği ortaya çıktı. Kayseri maçından sonra bu tepkiler teknik direktöre iletiliyor. Sonrasında yapılan testlerde idmanların doğru yapılmadığı hatta çok ağır sakatlıklara sebep olabileceği ortaya çıkıyor. Alper Aşçı’nın, performans antrenörünün tutumu olumsuz değerlendiriliyor ve sorumluluk alanı değiştiriliyor.”

“Hocanın cenazesini taşıyacağız”
“Beşiktaş maçı günü soyunma odasında yerde rulo bir halı var. Soruyorlar, bu ne diye. Bu antrenörlerden biri ‘Bugün Beşiktaş bizi yenecek. Hocanın cenazesini halı saracağız’ diyor.”

“Kadro dışı bırakılan arkadaşlar, kamp ve yemeklerde dahil “Hocaya karşı safhınızı belli edin” diyecek kadar ileri gittiler.” (Yardımcı hocalar)
“Şüphemiz var, içeriden bilgi sızdığına dair bir şüphemiz var. Samandıra’ya girmelerini yasakladık. Niye yasakladık? Ondan sonra kötü şeyler oldu. Hala kabullenmekte sıkıntı yaşıyorum. Bunları niye yaptılar bilmiyorum”

“Tüm bilgileri dışarı sızdırmışlar”

“Bu arkadaşların bilgisayarında, ki biz bu aşamada işlem yapmamışız. Görüyoruz ki 28 Haziran’dan itibaren idman programları, verileri, tüm görüntüler video dahil. İstatistik ve raporları dışarıya sızdırıyorlar. Önce kendi maillerine, sonra dışarıya göndermişler. Bu bilgiler kulübün mülkiyeti.”

“Samandıra’da tüm bilgiler hard-diskler’de saklanıyor. Geçen senenin tüm idman ve performans dataları silinmiş. Niye dediğimizde yeterli hafıza yok dediler.” “Niye bunlar önemli? Geçen sezon eylül ortası, ekim başında oyuncunuzun idman performansı nasıldı, bunlar yok, karşılaştırma imkanı yok.” “Sanayide böyle bir şey olsa, biz buna endüstriyel casusluk deriz.” “Müjdat Yetkiner bana ve bana oy veren kongre üyelerimize hakaret etti.”

Aatıf-Dirar açıklaması
“Kadro dışı kalanlardan Volkan’ı ayrı yere koymak lazım. Aatıf ve Dirar’ı genellemek gerekirse onlar da disiplinsizlik, ciddiyetsizlik, vurdumduymaz tavırlar ve sportif yetersizlik nedeniyle kadro dışı kaldı. Türkçe’de gamsız mı dersin, en azından benim beklediğim ruhu yansıtmayan davranış içindeydi.”

“Kayseri maçı sonrası soyunma odasında konuştuk. Aatıf da konuşanlar arasındaydı. Aatıf dedi ki takım olamadık, bu takım zayıf, geçen sene de zayıftık. Düşüncesi bu olabilir. Basına çıkan iddialar saçma sapan iddialar. Nabil Dirar kadroya giremeyince, bu konu Aatıf için bir memnuniyetsizlik sebebi oldu. Takım içinde gruplaşmalar var. Bu da gruplardan biri. Aatıf Dirar’ın oynaması için lobi yaptı. Olabilir, ama bu olmadığı zaman işini yine de en iyi şekilde yapman lazım.”