İletişim

Teknoloji

Beyin sarsıntısı geçiren genç, bir anda İspanyolca konuşmaya başladı

Ekleme Tarihi:

-

Beyin sarsıntısı geçiren genç, bir anda İspanyolca konuşmaya başladı

Amerika Birleşik Devletlerinin Georgia eyaletinde 16 yaşındaki genç çocuk, futbol maçında geçirdiği beyin sarsıntısının ardından girdiği komadan uyandı ve akıcı bir biçimde İspanyolca konuşmaya başlayınca çevresindekiler şok yaşadı.

“YAŞAMIMDA GÖRDÜĞÜM EN ÜZÜCÜ GİDİŞATLARDAN BİRİYDİ”

Kaleci pozisyonunda oynayan Reuben Nsemoh, penaltı atışı sırasında kafasına aldığı darbe sebebiyle komaya girdi. Nsemoh’un koçu Bruno Kalonji, darbenin ardından genç oyuncunun birkaç kere soluğunun kesildiğini söyledi. Kalonji, “Kendine geliyordu fakat birkaç saniye sonra kusmaya başlıyordu. Yaşamımda gördüğüm en üzücü gidişatlardan biriydi” dedi.

DAHA EVVEL HİÇ İSPANYOLCA KONUŞMAMIŞTI

Komadan uyanan Nsemoh, sarsıntıdan evvel bildiği İngilizce’yi unuttuğunu ve daha evvel hiç bilmediği bir dil olan İspanyolca’yı akıcı bir biçimde konuştuğunu söyledi. Genç kaleci, uyandıktan birkaç gün sonra ise İngilizceyi tekerrür andırdığını ve İspanyolcayı unutmaya başladığını belirtti.

Daha evvel üç sarsıntı geçiren Reuben Nsemoh’nun şu an iyileşme safhasında olduğu fakat hala profesyonel bir kaleci olmak istediği söylendi. Nsemoh’un koçu Konji ise bu son kazadan sonra, maçlarda gözetici başlık taktığı takdirde genç kaleciyi oynatacağını söyledi.

[KGVID]https://izle.haberler.com/2017/10/27/beyin-sarsintisi-gecirip-ispanyolca-konusmaya-4934-10178549.mp4[/KGVID]