İletişim

Video

Diş Hekimleri Bunu Öğrenmeni İstemiyor 3 Dakikada Tartarı Ortadan Kaldırın 

Ekleme Tarihi:

-


Diş Hekimleri Bunu Öğrenmeni İstemiyor 3 Dakikada Tartarı Ortadan Kaldırın

VİDEO HEMEN AŞAĞIDA 

Ağızdaki acil durum belirtileri neler?

Diş hekimine genellikle yoğun bir ağrı hissettiğimizde gidiyoruz. Ancak tedavi edilmeyen ağız sorunlarının ileride felç gibi hayati sonuçları olabiliyor. Peki dişlerde ağrı dışında acil durum belirtileri var mı, günlük diş bakımının en önemli adımları neler, tedavi edilmeyen ağız ve diş sorunları ne gibi hastalıklara davetiye çıkarıyor? Diş Hekimi Gizem Seyrek Yıldırım uyardı: Ağrı kesicilerle sorunu ötelemeyin.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle bilgiler veren Diş Hekimi Gizem Seyrek Yıldırım, Türkiye’de bu konunun yeterince önemsenmediğini söylüyor. Oysa birçok sorunu tetikleyen ağız ve diş sağlığındaki bozukluklar, ağrı kesici ve antibiyotiklerle geçiştirilmeyecek kadar önemli.

Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ne kadar önemseniyor?

Aslında Türkiye’de ağız ve diş sağlığı pek fazla önemsenmiyor ancak geçmiş yıllara oranla gene de toplumun olaya bakış açısı hekimlerin ve sektör firmalarının desteği ile özellikle büyük kentlerde pozitif yönde değişiyor. Artık insanlar, dişlerin fırçalanması ve tedavi edilmesi gerektiğinin bilincine varıyor. Tabi bunda yazılı ve görsel basının olumlu katkısı göz ardı edilmemeli, bu sayede oluşan bilinç diş hekimlerinin de katkısıyla ağız ve diş sağlığına önem veren bir toplumu oluşturuyor.