İletişim

Video

Dua Ederken Bu İşaret Varsa,Allah’ın Sana Kızgın Olduğunu Bilmelisin

Ekleme Tarihi:

-


Dua Ederken Bu İşaret Varsa,Allah’ın Sana Kızgın Olduğunu Bilmelisin

VİDEO HEMEN AŞAĞIDA 

Dua nedir? Dua kelime manası olarak istemek, çağırmak ve davet etmek manalarına gelmektedir. İslami olarak ise Allahü teâlâ’ya yalvarmak ondan istemek sonsuz gücü ile bize her türlü sıkıntımızda destek olması için onun kapısına sığınmaktır.

Dua rahmete açılan bir penceredir ve dua 2 türlüdür. Dilimizde yapılan dualar vardır birde fiili dualar vardır istediğimiz şeyler uğrunda uğraşmak bir çeşit fiili duadır fiili duasız dua etmek boş ok ve boş silah atmaya benzer. Gayret önemlidir. Dua bir ibadettir ve istenilen şeylerin olmaması duanın reddedilmesi demek değildir çünkü Allah en hayırlısını verecektir ahirette kul kabul olunmadığı sandığı dualarının sevaplarını görünce keşke hiçbir duam dünyada gerçekleşmese idi diyecektir.

Dua sadece 5 vakit namazın arkasından yapılan bir ibadet değildir. Allahü teâlâ ile kul arasında en kuvvetli bağlardandır. Kulun düşüncelerini Âlemlerin Rabbine iletmesi ve ondan istemesi şeklinde kurulan bir bağdır. Dua aslında harika bir kapıdır. Şartlarına uyularak dua edilmesi durumunda hayatınıza harika etkiler ettiğini göreceksiniz. Peygamber Efendimiz duayı ibadetin özü olarak anlatmıştır. Kur’an-ı Kerim’de tüm varlıkların Allahü teâlâ‘ya dua ettiği aktarılmış olup dua ibadetlerin ana parçası beyni gibidir.