İletişim

Spor

Emre canlı yayında açıkladı! F.Bahçe ile…

Ekleme Tarihi:

-

Emre canlı yayında açıkladı! F.Bahçe ile...

Medipol Başakşehir’in tecrübeli oyuncusu Emre Belözoğlu, TRT Spor’da katıldığı programında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Emre Belözoğlu’nun öne çıkan sözleri;

”Geçen sene Beşiktaş ile yarıştaydık. Geçen seneye nazaran bu sene iyi oyuncular da transfer ettiler. Fenerbahçe ve Galatasaray da şampiyonluk yarışının içinde olacak net. Ligimize kaliteli futbolcular da geldi. Futbol zaten kaliteli futbolcu ile oynanır.

”KOLAY DEĞİLDİR KADIKÖY’ÜN ATMOSFERİ”

Beşiktaş oturmuş bir takım. 2 sene üst üste şampiyon oldular. Oyunlarını her takıma kabul ettirdiler. Fenerbahçe’de çıkış arıyor. Son maç onlara moral oldu. Kadıköy’ün havasını yıllarca soluyan biri olarak, Kolay değildir Kadıköy’ün atmosferi. Büyük takımların orada işi zordur. Keyifli bir maç olacak.

“RESMİ TEKLİF ALMADIM”

Resmi olarak bir teklif almadım ama yöneticilerimizle birkaç konu hakkında istişare etmişliğimiz oldu. Göksel Başkan benim dostumdur, ağabeyimdir. Onun izni olmadan tek başıma bir şey yapmam bana da yakışmaz.

”İNŞALLAH FENERBAHÇE İLE YOLUMUZ KESİŞİR…”

Ben Fenerbahçeliliğimi hiç gizlemedim, gizlemem. Bir gün Allah nasip ederse yolumuz inşallah kesişir. Orada görev alırsam sevinirim tabii ki. Fenerbahçe benim çocukluğumda tuttuğum takımdı. Kendimi Fenerbahçe’ye çok ait hissettim. Bana çok değer gösteriyorlar.

Futbolun içinden gelmiş doğru dürüst insanların futbolun içinde olmalarını düşünüyorum. Futbolu bırakınca konuşmam gerekir böyle şeyleri ama futbolu yöneten kısımda olmak istiyorum.

Geçmişteki futbolcu imajımdan daha çok eğitimle kendimi geliştirerek, ülkemizde inşallah değerli yerlerde bize inanılan yerlerde görev almak isterim.”

FATİH TERİM, HAGI VE ALEX DE SORUZA…

”Çalıştığım her hocanın bende yer ayrıdır. Türk futbol tarihinin en iyi takımının oluştuğu süreç olan, 96-2000’de Fatih Hoca’nın bendeki emenğini unutamam.”

”Hagi ve Alex farklı oyuncular ama benim gönlümde Hagi’nin yeri çok farklıdır.”

YABANCI KURALIYLA İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

”Yabancı kuralından önce konuşulması gereken daha önemli konularımız var futbolda. Bu kural birçok oyuncunun silinmesine neden oldu. Görev yapan yapmayan olsun biraray gelip konuşup, net ve büyük kararlar alması gerekiyor. Böyle olursa o zaman hepimiz bu kararın arkasında olup, destek veririz. Yeni bir karar alınacaksa, futbol ailesinin bütün paydaşlarının biraraya gelip bir karar alması taraftarıyım.”

”Yöneticilerin tabii ki çok büyük hizmetleri var. Ancak futbolcular olmazsa bu oyun oynanmaz. Yöneticiler olmazsa da futbol yönetilmez. Çok fazla konuşulması gereken şeyler var. Herkese düşen bir görev var. Herkesin fikri çok değerli.”