İletişim

Güncel

Erdoğan’dan CHP’ye sert sözler

Ekleme Tarihi:

-


Erdoğan’dan CHP’ye sert sözler

 

AK Parti Giresun İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. CHP’yi ‘Dünyanın en çapsız ana muhalefeti’ olarak tanımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu,’na verdiği sözü hatırlatarak, “Seçimleri kaybetmesine rağmen hala o koltukta pişkince oturuyor.” dedi.

CHP’nin Afrin çarkına da değinen Erdoğan, “Sınır ötesi mücadelemizi başlatınca da bunun önüne geçmek için seferber oldular. Baktılar olmuyor, bu kez da farklı yollarla harekatın başarısını gölgelemek istediler.Zeytin Dalı Harekatı’nda canlarını veren ÖSO’lulara YPG’ye sahip çıktıkları kadar çıkmadı.Ne oldu? Afrin düştü. Bu sefer Genelkurmay’a tebrik gönderdiler. Sizin zerre kadar ufkunuz olsa bu yanlışın içine düşmezsiniz.Bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve milletimin bir ferdi olarak bunların bu durumundan utanıyorum, rahatsız oluyorum. Krediyi tamamen tükettiler.2019’da bu anlayışın sandığa gömüleceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Gece gündüz koşturacak, ülkemizi her açıdan layık olan seviyeye getireceğiz. Afrin Harekatı ile artık bir diriliş hamlesinin içerisine girildi. Buna diriliş muştusu da diyebiliriz. Buna var mıyız? Yeniden bu diriliş hamlesi ile 2019’un mart yerel seçimlerini, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, parlamento seçimlerine hazır mıyız? Hiçbir zaman rakiplerimizin zayıflığından güç alarak hedefini belirleyen bir siyasi hareket olmadık.

KILIÇDAROĞLU’NA GÖNDERME: PİŞKİNCE O KOLTUKTA OTURUYOR

Ana muhalefetin başındaki zat gibi “yüzde 40 oy almazsam istifa ederim” demedik. Seçimleri kaybettiği halde pişkince koltuğa yapışanlardan oldu mu? Hala oturuyor. Biz hep daha yükseğe çıkmak için çaba harcadık. Aynı oranları elde etmeyi bile eksiklik, eksilik, noksanlık olarak değerlendirdik. Tevazuda toprak gibi olacağız. Gurur, kibir bizde olmayacak. Biz, oyları yükseldikçe böbürlenen değil, sorumluluğu artan bir teşkilatız bunu da böyle bileceğiz.

FLAŞ İTTİFAK MESAJI: MHP İLE BİRLİKTE…

Allah’ın izniyle 2019 yılında AK Parti-MHP birlikteliği ile oluşan Cumhur İttifakı’nı en yüksek oylarla tanıştıracağız. İnşallah 2019 seçimlerinde sandıkları patlatacak, ümmetin birliğini en üst noktaya taşıyacağız.2019 seçimlerinde kazanacağımız başarılarla milletimizin, ülkemizin gidişatını değiştireceğiz. Bu kapsamda yaptığımız kongrelerle halkımızla da iç içe oluyoruz. Salonun dışında buranın en az 4 misli halk var. Tabi salon ufak. Ama daha büyüğü önümüzdeki yıla yetişecek.Kapı kapı dolaşarak bu ülkeye, bu bölgeye, Giresun’a ait projelerimizi anlatmanızı istiyorum. İki ilçe dışında Giresun’daki tüm ilçeleri kazandık. Şimdi hedef, 2019 yılında tüm belediye başkanlıklarını kazanmak.

 

DÜNYANIN EN ÇAPSIZ ANA MUHALEFETİ

Rahmetli Savaş Ay’ın programını hepiniz izlediniz değil mi? Hastanelerin durumunu ne güzel anlatmış. Kılıçdaroğlu’nu gördünüz değil mi orada? Nasıl da pişkin pişkin gülüyor.Biz, nelerle uğraşırken, ana muhalefet partisi attığı adımlarla, ellerine başkaları tarafından tutuşturulan paçavralarla neler yaptıklarını gördünüz. Dünyanın en çapsız ana muhalefet partisiyle uğraşıyoruz.Bir ara tek gündemleri ‘Gazi Mustafa Kemal’in portresini duvardan kim indirdi’ konusunu tartıştılar.Günlerce bu meseleyi konuştular. Ortaya karışık bir karara vardılar. Bir dönem bunlar, PYD/YPG terör örgütünü aklama seferberliğine çıkmışlardı.

YPG’YE VERDİKLERİ DESTEĞİ ÖSO’YA VERMEDİLER

Bugün Afrin’ raporunu da sizlere vereyim. 700’ün üzerinde ülkemize saldırı düzenlendiğinde bile CHP ‘elimizde yeterli delil yok’ diyordu. Sınır ötesi mücadelemizi başlatınca da bunun önüne geçmek için seferber oldular. Baktılar olmuyor, bu kez da farklı yollarla harekatın başarısını gölgelemek istediler.Bunlar, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı Harekatı’nda canlarını veren ÖSO’lulara YPG’ye sahip çıktıkları kadar çıkmadı.Doğu Guta’dan bu sabah bir hanımefendinin mektubunu aldım. ‘Ne olur Afrin’de attığınız adımları Doğu Guta’da da atın’ diyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN AFRİN ÇARKI

Ama bu Bay Kemal gibilerin çark etmekte üstlerine yok. Bir gece öncesinde ‘Afrin’ girmeyelim’ diyelim sonrasında art arda masaj yayımlamasının takdirini milletimize bırakıyorum.Giresunlu kardeşlerimin tabiriyle; ‘Bunlar, yumurtadan yün kırpmaya çalışan’ adamlar.Ne oldu? Afrin düştü. Bu sefer Genelkurmay’a tebrik gönderdiler. Sizin zerre kadar ufkunuz olsa bu yanlışın içine düşmezsiniz.Bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve milletimin bir ferdi olarak bunların bu durumundan utanıyorum, rahatsız oluyorum. Krediyi tamamen tükettiler.2019’da bu anlayışın sandığa gömüleceğine inanıyorum.

3 BİN 747 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Salona girerken aldığım son rakam; 3 bin 747 terörist etkisiz hale getirildi.Artık hedeflerimize ağır aksak yürümeyeceğiz, koşar adımlarla ilerleyeceğiz.