İletişim

Manset

Ertuğrul Bey’den şaşırtan karar

Ekleme Tarihi:

-


Ertuğrul Bey’den şaşırtan karar

5.sezonu merakla beklenen ve dün akşam izleyici ile buluşan Diriliş Ertuğrul 123.bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni sezona bomba gibi başlayan Diriliş Ertuğrul’da savaş başlıyor. Platosu yenilenen ve çok sayıda yeni oyuncunun katıldığı Diriliş’in yeni sezonunda , 10 yıl sonrasına atlandı. Ertuğrul Bey Söğüt’e yerleşti.

TRT 1 ekranlarının izlenme rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul 5.sezon 123.bölüm tanıtımı yayınlandı. Yeni sezonu merakla beklenen ve dün akşam izleyici ile buluşan Diriliş Ertuğrul’unda büyük değişiklikler yaşandı. Platosu yenilenen ve çok sayıda yeni oyuncunun katıldığı Diriliş’in yeni sezonunda ,10 yıl sonrasına atlandı. Merakla beklenen yeni bölüm fragmanı ise yayınlandı. “İmanla, adaletle Cihan’a hükmedeceklerin gayri vakti gelmiştir. Söğüt’te kendi hür beyliğimizi ilan edeceğiz” diyen Ertuğrul Bey Osmanlı Devletin’in kuruluş temellerini atıyor

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Son bölümünde Ertuğrul Bey artık ” Aksakallıların üyesi oldu. Aksakallılar Türk’lerin gizli bir örgütüdür ve Yeni Türk devletleri kurulurken çok yardımcı olurlar. Aksakallıları bu sezon bol bol gereceğiz. Ertuğrul Bey’e çok yardım edecekler.Fragmanda göreceğiniz üzere Ertuğrul Bey, Konya Sarayına gidiyor. Saraya Moğolların hakim olduğunu görüyor. Gizli bir sandıktan bahsediliyor ve herkes bu sandığın peşine takılıyor. Ve Moğollar ile Alpler cenk ediyor.

Bu arada bir Moğol, Alplere yardım ediyor. Bu Moğol eskiden düşman şimdi müttefik olduğu söyleniyor. Bu kişi Ali Buhara Mete’dir Kendisini 4. sezondan hatırlayacaksınız.Fragmanda Umur Bey’in adamlarının birileri ile cenk ettiğini görüyorsunuz. Cenk ettileri Dragos ve adamları. Düşmanlar burada birbirlerini yiyecek fakat Dragos’un planı Ertuğrul Bey’i devlete karşı kışkırtmaktır.

“İmanla, adaletle Cihan’a hükmedeceklerin gayri vakti gelmiştir. Söğüt’te kendi hür beyliğimizi ilan edeceğiz” diyen Ertuğrul Bey devletin işinin bittiğinin farkındadır.