İletişim

Sağlık

F.Bahçe’de gündem Cocu’nun tazminatı

Ekleme Tarihi:

-


F.Bahçe’de gündem Cocu’nun tazminatı

Fenerbahçe yönetimi ile Cocu’nun menajeri, tazminat konusunda pazarlığa devam ediyor. Menajer Rob Jansen 3 milyon euro (21 milyon TL) isterken, yönetimin teklifi 1.2 milyon euro. Fenerbahçe’de Teknik Direktör Phillip Cocu’nun geleceği tartışılmaya devam ediyor. Son olarak Başakşehir ile kendi sahasında golsüz berabere kalan sarı-lacivertlilerde, yönetim milli arada Hollandalı teknik adamla ayrılmanın yollarını arıyor.

İSTİFA ETMİYOR
Taraftarları tarafından istifaya davet edilen Cocu ise Başakşehir karşılaşması sonrası ‘İstifa etmeyi düşünmüyorum’ diyerek Sarı-Lacivertli yönetimi iyice köşeye sıkıştırdı. 3 gündür İstanbul’da bulunan Phillip Cocu’un menajeri Rob Jansen ile yapılan pazarlıklar ise kıyasıya sürüyor.

MENAJERİ 21 MİLYON TL İSTİYOR
Yapılan pazarlıkta kesinlikle taviz vermeyen Rob Jansen’in Cocu’nun ve yardımcılarının tüm alacaklarına karşılık Sarı-Lacivertli yönetimden 3 milyon euro (21 milyon TL) istiyor.

Sarı-lacivertliler ise ‘1.2 milyon euroyu al git’ önerisinde bulunuyor. Yapılan pazarlıkların bu hafta içerisinde sonlanması bekleniyor. Cocu, Haziran ayında F.Bahçe’ye 3 yıllık imza atmıştı. Başkan Ali Koç, Cocu’nun maaşı ile ilgili “Hocamızın bizden aldığı maaş PSV’den aldığı maaşın 4-5 misli değil, 3 misli bile değil” ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe yönetimi, Hollanda çalıştırıcının takımdan gönderilmesi halinde Aykut Kocaman, Pereira ve Cocu’nun yanı sıra, yeni gelecek hocaya da maaş ödeyecek.