İletişim

Manset

Galatasaray’a gençlik aşısı

Ekleme Tarihi:

-


Galatasaray’a gençlik aşısı

Yeni yetenekleri izlemek için Norveç’e giden Ümit Davala ile Necati Ateş, Rosenborg’dan Erik Botheim ve Jonathan Levi’nin yanı sıra Tromso’dan Runar Espejod’ı takibe aldı.

Şampiyonlar Ligi’ne yakışır bir kadro kurmak için çalışmalarını sürdüren Galatasaray, diğer yandan da geleceğe hazırlık yapıyor. Teknik direktör Fatih Terim, yardımcıları Ümit Davala ve Necati Ateş’i Norveç’e gönderirken, bu ikili genç yetenekleri mercek altına aldı.

Rosenborg’un 18 yaşındaki forveti Erik Botheim ve 22 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Jonathan Levi’yle ilgili rapor hazırlayan Davala ile Ateş, Tromso’dan da golcü Runar Espejord’u izledi. Bu futbolcularla ilgili olarak scout ekibi de detaylı bir rapor oluşturacak. Şu anda 13 yabancısı bulunan Galatasaray, eğer kontenjan açılırsa bu oyunculardan bazılarını alacak.

Terim’in hedefi farklı

Sarı-Kırmızılılar, şartların oluşması halinde bu oyunculardan bazılarını alıp, başka kulüplere kiralayabilir. Teknik direktör Fatih Terim’in hedefi, orta vadede Galatasaray’da bir futbol aklı oluşturmak ve artık oyuncu alan bir kulüpten ziyade futbolcu satan bir düzene geçmek