İletişim

Tarih

Kadına Bakın Nasıl Bir Ceza Veriyor

Ekleme Tarihi:

-Kadına Bakın Nasıl Bir Ceza Veriyor

VİDEO HEMEN AŞAĞIDA

Hırsızlık Nedir, Hırsızlığın Zararları nelerdirHırsızlık, başkasına ait bir mal ve eşyayı izinsiz olarak kullanma veya mülkiyete geçirmedir.

Hırsızlık insan onurunu ayaklar altına alan çok kötü bir davranıştır. Bu yüzden bütün dinler, birinin başkasına ait bir eşyayı gizlice kendi üzerine almasını büyük bir günah ve büyük bir suç saymıştır

Dinimize göre hırsızlık

İslâmiyet, hırsızlığı kesin bir ifade ile yasaklamıştır. Hırsızlık yapmak aynı zamanda bir kul hakkı ihlalidir. Hırsızlık yapan kişi hem Allah’ın emrini çiğnemiş hem de kul hakkı yemiştir. , Kul hakkı Allah’ın affetmediği kötü davranışlardan birisidir. Bu nedenle başkasına ait, bir mal ve eşyayı , sahibinden izinsiz olarak almamalıyız. Mal ve eşyanın para olarak değerli veya değersiz olması fark etmez. Çalına malın küçük veya büyük olması da önemsizdir. Hırsızdık izinsiz bir mal veya eşyanın alınması ve kullanılmasıdır. Önemli olan o kötü olayın işlenmesidir. Müslümanın ondan şiddetle kaçınması gerekir. Çünkü hırsızlık, toplumu tehdit eden kötü bir davranıştır.