İletişim

Tarih

Melekleri Öğrenince Hemen Ağlamaya Başlayacaksınız

Ekleme Tarihi:

-


Melekleri Öğrenince Hemen Ağlamaya Başlayacaksınız

Melekler, Müslümanlık inanışına göre Allah tarafından yaratılmış ve cinsiyetleri olmayan görünmez varlıklardır. İnanışa göre melekler sadece Allah’a itaat ederler. Melekler dünya yaşantısında madden bir forma sahip olmadıkları için algılanamazlar ama İslam dininde bir çok kez meleklerden bahsedilmiş ve onlara inanılması gerektiği belirtilmiştir.

Meleklerin özellikleri nelerdir? Melekler ruhani varlıklardır. Meleklerin nurdan yaratıldıkları söylenmektedir. Melekler kadın ya da erkek gibi cinsiyetlere sahip değildirler. Melekler gözle görülemezler. Meleklerin yeme-içme ya da evlenme gibi ihtiyaçları yoktur. Melekler çok kısa zamanda istedikleri yerlere çok kısa sürede gidebilirler. Dinlenmeye ihtiyaçları olmadığı gibi uyumaya da ihtiyaçları yoktur. Melekler Allah-u Teala’nın izin verdiği şartlarda çeşitli formlara girebilirler.

Meleklerin kanatlara sahip olduğu rivayet edilir. Melekler de bizler gibi gelecek hakkında bir bilgiye sahip değildirler. Melekler hiç bir şekilde günah işlemezler. Meleklerin bütün vakitlerini iyilik yapmak için harcadıkları söylenmektedir. Meleklerin tam olarak sayıları bilinmese de çok fazla oldukları rivayet edilmektedir.