İletişim

Manset

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası Albayrak’tan açıklama!

Ekleme Tarihi:

-


Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası Albayrak’tan açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Merkez Bankası’nın faiz kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Albayrak, “Orta vadeli programı 20 Eylül’de açıklayacağız.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Bakan Albayrak “Merkez Bankası enflasyonla mücadele konusunda para politikası alanında gerekli gördüğü adımı attı. Şimdi sıra mali taraftaki en önemli husus enflasyonla mücadele, sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme, cari açığın düşürülmesi konularında 3 yıllık iş planımız olan Orta Vadeli Program’ın açıklanmasında. OVP’yi 20 Eylül’de açıklayacağız” dedi. Merkez Bankası’nın son kararının ardından “bağımsızlık” tartışmalarının kapandığını ve bundan sonra bu konudaki tartışmaların hiçbir gerçekliği ve karşılığı olmayacağını dile getiren Albayrak, ekimden itibaren enflasyonda da dengelenme ve aşağı yönlü trendin gözlemleneceğini dile getirdi.

MB TARTIŞMASI KAPANDI

Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından bankanın bağımsızlığı ile ilgili tartışmaların kapandığını söyleyen Bakan Albayrak, “Bundan sonra bu konudaki tartışmaların hiçbir gerçekliği ve karşılığı yoktur, çok net art niyetlidir. Bu tür spekülasyonların ve tartışmaların küresel piyasalarda karşılığı olmayacaktır” dedi.