İletişim

Manset

Muharrem İnce imsakiye bastırdı, iftar duasını değiştirdi!

Ekleme Tarihi:

-


Muharrem İnce imsakiye bastırdı, iftar duasını değiştirdi!

Muharrem İnce’nin bastırdığı Ramazan imsakiyesinde, iftar duası bölümünden ‘Devletimi koru’ ifadesini sildiği görüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimler öncesi Ramazan ayının gelmesiyle Kocaeli’deki seçmenlerine Ramazan imsakiyesi dağıttı. İnce’nin dağıttığı imsakiyede yazılı duadaki gariplik dikkatli gözlerden kaçmadı.

Muharrem İnce’nin bastırdığı imsakiyede Cumhurbaşkanı adayının fotoğrafının sağına TRT’de yıllarca Nur Subaşı’nın sesinden okunan dua yazılmıştı. Subaşı, Hz. Muhammed’den nakledilen iftar duasına her seferinde “Allah’ım beni, annemi, babamı, ailemi, milletimi, devletimi ve bütün inananları koru” cümlesini eklemişti.

‘DEVLETİMİ’ SÖZCÜĞÜ YOK!

Muharrem İnce’nin dağıttığı imsakiyede de aynı iftar duası bir farkla yer aldı. Duada geçen ‘devletimi’ ifadesi metinde yoktu.

Her fırsatta AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için din ticareti suçlamaları yapan CHP ve adayının seçim dönemine rast geldiği için imsakiye bastırırken, Atatürk’ün altı ilkesinden biri olan ve partinin 6 okla sembolize edilen ilkeleri arasında yer alan “Devlet”i çıkartması şaşkınlığa neden oldu.

Seçim öncesi böyle bir şey yapması çeşitli mecralarda “İnce din ticaretine başladı” yorumlarına neden oldu.

Ancak Muharrem İnce’nin bastırdığı imsakiye ile önemsediğini göstermeye çalıştığı ramazan ayındaki televizyon ve miting programını da buna göre belirlemesi gerekirken, tam da iftar vakti televizyon programlarına katılması hassasiyetin imsakiye ile sınırlı olduğunu gösteriyor.