İletişim

Video

Ordudan Atılması Gereken Askerler

Ekleme Tarihi:

-


Ordudan Atılması Gereken Askerler

BİLGİLER VİDEO İÇİNDE

Askerlerin görevleri nelerdir?

Askerlik insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir. Toplumların güvenlik ihtiyacını karşılayan askerlerin görevleri nelerdir? Cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Askerler bir ülke için en büyük değerdir. Milletlerin belirli bir toprak parçası üzerinde ekonomik, sosyal yaşantısını güvenilir bir şekilde sürdürebilmesi ve devletlerin varlığının devam ettirebilmesi için asker bulundurulması zorunludur. Özellikle ülkemizde önemli bir yeri olan askerlik görevi ‘Peygamber ocağı’ olarak isimlendirilir. Ülkeler için bu kadar önemli olan askerlerin güvenlik dışında birçok görevleri bulunur.

Askerlerin görevleri nelerdir? sorusuna cevap vermeden önce asker nedir? bunu açıklamak gerekir. Asker, genel görevi bir ülkenin iç ve dış güvenliğini sağlamak olan ordu içerisinde görevli erden mareşale kadar rütbeleri olan kişilere denir.

Bir ülkenin ordusu askerlik yükümlülüğü altına giren er ve erbaş gibi şahıslar ile özel yasalarla silahlı kuvvetlere katılan ve resmi kıyafet giymesi zorunlu kişilerden oluşur. Askerler ordu mensubu askerler er, erbaş, astsubay, subay ve paşa gibi rütbelerle belirli bir hiyerarşi içinde yönetilen resmi yerlerde görev yapar. Türkiye için bahsedilirse askerler Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı olarak üs ve alt ilişkileri çerçevesinde görevlerini icra etmektedirler.