İletişim

Manset

Ortaylı’nın ‘İBB binası yıkılsın’ önerisine Yıldırım’dan esprili cevap

Ekleme Tarihi:

-


Ortaylı’nın ‘İBB binası yıkılsın’ önerisine Yıldırım’dan esprili cevap


TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Türkiye Demokrasi Platformu’nun düzenlediği organizasyona katıldı. Programda İlber Ortaylı’nın ‘İBB binasını yıkalım’ sözüne Yıldırım espriyle karşılık verdi.

“İSTANBUL’A BORCUM VAR”

“Neden aday oldu” sorusu üzerine: ‘’Kendi isteğim ile aday oldum. Çünkü Binali Yıldırım olduysam bunu İstanbul’a borçluyum. Çocukken buraya geldim ve İstanbul’da okudum. Bu güzel şehirde aile kurdum. Burada iş sahibi oldum. 2002 yılında beni milletvekili seçti. Bakan, Başbakan ve Meclis Başkanı oldum. İstanbul hep benim arkamdaydı. İstanbul’a borçlu olduğumu düşünüyorum ve bu yüzden aday oldum. İstanbul’da güzel işleri hep birlikte yapacağız.’’

İLBER ORTAYLI’NIN “İBB BİNASINI YIKIN” ÖNERİSİNE YILDIRIM’DAN ESPRİLİ CEVAP

Katılımcılar arasında bulunan Prof. Dr. İlber Ortaylı ise Sur içindeki çarpık yapılaşma ile ilgili “Sur içindeki tarihi ortaya çıkarmak için sonradan yapılan binaların yıkılması gerek. Hepsi temizlenmeli. Hatta işe İBB binasını yıkarak başlayın” dedi.

Yıldırım’ın ise bu yoruma “Daha seçilmeden başımızı sokacağınız binayı yıktınız” esprisiyle karşılık vermesi gülüşmelere neden oldu.