İletişim

Manset

Resmi Gazete’de yayımlandı! O gün düğün yasak

Ekleme Tarihi:

-


YSK’nın seçim yasakları Resmi Gazete’de yayımlandı!
Yerel seçimlerde YSK’nın oy verme günü uygulayacağı yasaklar Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre oy verme günü saat 06.00’dan 24.00’e kadar alkollü içki satışı yapılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapatılacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Düğünler İSE seçim yasaklarına ve belirtilen kurallarauyulmak şartıyla oy verme günü saat 18.00’den sonra yapılabilecek

Düğünler saat 18.00’den sonra yapılabilecek
Oy verme günü düğünler seçim yasaklarına ve belirtilen kurallara uyulmak şartıyla saat 18.00’den sonra yapılabilecek.Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 6. maddesinde belirtilen silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.

Oy verme günü radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00’e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.Radyolarda ve her türlü yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek.

Bütün yayınlar saat 21.00’den sonra serbest olacak ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.