İletişim

Manset

Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy’a niçin şişe attı?

Ekleme Tarihi:

-


Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy’a niçin şişe attı?

Fenerbahçe’nin şampiyonluk kutlamasında Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy’un kendisi için “Şam Şeytanı” demesine çok öfkelendi. Elindeki şişeyi sahneye fırlattı…

İşte 30 yıl önce yaşanan olayın ayrıntıları

Fenerbahçe Futbol Şubesi Sorumlusu Metin Aşık’ın, sarı-lacivertli futbolculara şampiyonluk onuruna verdiği yemekte olay çıktı. Bülent Ersoy sahnede şarkı söylerken ön masalardan bir müşteri kendisi ile fotoğraf çektirmek istedi. Aynı müşeteri o sırada Bülent Ersoy’a, Fenerbehçeli Rıdvan Dilmen’i kastederek “Şeytan da burada” dedi.

Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy’un sözlerine çok kızdı.Bülent Ersoy bunun üzerine  “Ne Şeytan’ı ayol, Şam Şeytanı mı?” deyince, Fenerbahçeli futbolcuların olduğu  masada bir hareketlenme oldu, Rıdvan’ın gerildiği görüldü.

Bülent Ersoy programının birinci bölümünü bitirdikten sonra da Fenerbahçeli  futbolcuların masasındaki gergin hava devam etti. Sarı-lacivertli futbolcular  ani bir kararla gazinoyu terkederken, Rıdvan Dilmen masadaki şişelerden birini  sahneye fırlattı.

Bülent Ersoy daha sonra yaptığı açıklamada “Futboldan anlamam. Ama Rıdvan’ı  tanırım. Bugüne kadar kimseye saygısızlık yapmadım. Rıdvan’a da yapmadım.  Rıdvan’a “Şam Şeytanı” diyen ben değilim. Rıdvan da zaten bunu diyen kişiyle tartıştı” dedi.

Bülent Ersoy daha sonra üzerinde “Rıdvan” yazan çiçeği gösterdi. Çiçeğin  üzerindeki yazıda, “Dünyada herkesten çok ben sana hastayım” yazıyordu.