İletişim

Manset

Sarı yelekliler İngiltere’de sokağa iniyor

Ekleme Tarihi:

-


Sarı yelekliler İngiltere’de sokağa iniyor
Halk Meclisi Hareketi, Cumartesi günü Londra’da protesto çağrısı yaptı.İngiltere’de hükümetin ön gördüğü kemer sıkma politikasına karşı başlayan Halk Meclisi Hareketi, protesto çağrısında bulundu. Gösterilere katılacak olanlardan Fransa’da hükumeti protesto edenler gibi ‘sarı yelek’ giymeleri istendi

Bu organizasyon İngiltere’deki diğer şehirler içinde miting çağrısı yapıyor. Ayrıca 2010’dan beri iktidarda bulunan Muhafazakar Parti’yi devirmek için parlamento seçimleri düzenlenmesi çağrısını da tekrarladı.

“Sarı yeleğini unutma” diyerek sosyal medya hesabından protesto çağrısı yapan grup, “Sarılara rağmen kemer sıkılamaz” sloganı altında birleşiyor.

Sosyal medyada bin 700’den fazla kişi etkinliğe katılacağını açıkladı.
Hükümetin mülteci politikasını da eleştiren Irkçılığa Karşı Hareketi de, organizasyonlara destek verdi. Eski milletvekili Laura Pidcock’un da etkinlikte konuşma yapacağı bildirildi.

Buna paralel olarak, sosyal ağlarda aşırı sağa yakın olan Brexit yanlıları da “#YellowVestUK” anahtar sözcüğünü paylaşmaya başladı. İngiliz “sarı ceketler”in sosyal medya kullanımının asgari düzeyde kalması dikkat çekti