İletişim

Ekonomi

Taşeronda kimler kadroya geçti? 2018 taşeron kadrosu alanların listesi

Ekleme Tarihi:

-

Taşeronda kimler kadroya geçti? 2018 taşeron kadrosu alanların listesi

Taşeron işçileri için kadro müjdesi sonrasında, başvuru ve kadroya alınma detayları açıklanmıştı. 2 Ocak tarihinde başlayan kadro başvuruları 11 Ocak Perşembe günü sona erdi. Güvenlik ve arşiv formunu doldurarak başvuruları tamamlayan işçiler şimdi ise kadro sonucunu bekliyorlar. Peki, taşeron işçiler için kadroya alınanların listesi ne zaman açıklanacak? Kadro hakkı kazanan taşeron işçileri için bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Kadroya geçenler listesinde ismi olmayan taşeron işçileri nereye, ne zaman itirazda bulunacaklar? Sonraki aşamada taşeron işçiler için kadro sınavları ne zaman yapılacak? İşte, taşerona kadroya ilişkin son gelişmeler…

KADROYA GEÇEN TAŞERONLAR BUGÜN AÇIKLANIYOR

Dört gözle kadro bekleyen taşeron işçileri için her şey bugün netleşiyor. Dün 17.00 itibariyle sona eren kadro başvuruları sonrası taşeron işçilerinden kadroya geçenlerin listesi 12 Ocak Cuma yani bugün açıklanacak. Açıklanacak olan kadro listesi, taşeron işçileri için büyük önem arz ediyor. Taşerona kadro başvurusunda bulunan işçiler kadro listesinde adlarını kontrol edecek ve hak sahibi olup olmadıklarını öğrenecekler.

LİSTEDE ADI BULUNMAYANLAR İTİRAZ EDECEK

Kadrolu olmak üzere başvuruda bulunan taşeron işçileri için yayınlanacak olan kadroya geçmeye hak kazananlar listesinin dikkatle incelenmesi gerekiyor. Başvuruda bulunduğu takdirde listede adı yer almayanların itiraz hakkı olacak. Listede adını göremeyen işçiler için itiraz başvurusu süreci ise 21 Şubat 2018 gününe kadar devam edecek. 

TAŞERON KADRO SINAVI NASIL OLACAK?

Taşeron kadro başvurusunu tamamlayan ve listede de adını gören adaylar için bu vakitten sonra sınav süreci devreye girecek. Prosedür gereği yaptıkları iş ile ilgili soruların yer alacağı söylenen sınavın yazılı, sözlü ya da uygulamalı mı olduğu henüz netleşmedi. Kadro sınavından da yeter puan alan ve başarılı kabul edilen işçiler 2 Nisan 2018 tarihinde kadroya geçmiş olacaklar. Peki, taşeron kadro sınavı ne zaman yapılacak? Sınavda başarılı olma kriteri nasıl belirlenecek? İşte, taşeron kadro sınavı ayrıntıları..

Taşeron kadro sınavları 3-22 Mart 2018 tarihleri arasında olacak

Kadro başvurusu sonrası hak sahibi ilan edilen taşeron işçileri kadro sınavına 3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında girecekler. Sınav sonrası oluşturulan sınav kuruluna itirazlar ise 23 Mart ile 26 Mart 2018 arasında gerçekleştirilecek. 

Sorular meslek ve eğitim durumlarına göre hazırlanacak

Taşeron kadrosu sınavı yazılı olursa 50 puan alanlar sınavı kazanmış olacaklar. Bakan Jülide Sarıeroğlu, ‘Test odaklı çok sorulu bir sınav sistemi planlamıyoruz. Hem meslek, hem de eğitim durumlarına göre de sorulacak’ bilgisini verdi. Taşeron kadro sınavına giren kişi okuma ve yazma bilmiyorsa sınavı sözlü yapılacak. Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak.

Sınav sonuçları 27 Mart günü ilan edilecek

22 Mart günü sona erecek olan taşeron kadro sınavları sonrasında sınavı kazananların listesi ise 27 Mart 2018 günü ilan edilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından daha evvel belirlenen haklar ile beraber taşeron işçileri 2 Nisan 2018 itibariyle kadroya geçmiş olacak.

Puan yok kriter başarılı ya da başarısız 

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adaylar “başarılı” ya da “başarısız” olarak tutanağa geçirilecek. Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek. Sınav sonuçları da sınav kurulu tarafından kurumun resmi internet adresinde ilan edilecek. 

“Sınav için hazırlık kurslarına gitmeyin”

Bakan Jülide Sarıeroğlu birçok kurs ve hazırlık kitabının gündeme gelmesine ilişkin geçtiğimiz günlerde “Şu an zaten kamuda istihdam etmek için aldığımız kardeşlerimiz yıllardır görevlerini yapan kişiler, bu anlamda da hiçbir sıkıntıya kapılmasınlar. Taşeron sınavına hazırlık sınavları kursları açılmış. Asla buralara gitmesinler. Yaptıkları işle alkalı bir sınava girecekler. 2 Ocak itibarıyla yürürlüğe girecek düzenlememiz. Bu ihaleler kapsamında kardeşlerimizin başvurularını alacağız.” açıklamasında bulunmuştu. 

İLİŞKİLİ HABERLER

Taşerona kadro kimleri kapsıyor? Kadro alacak kurumların listesi...
EKONOMİ
1 SAAT ÖNCE

Taşerona kadro kimleri kapsıyor? Kadro alacak kurumların listesi…

Taşerona kadro haberleri 2017! Taşeron tasarısı son durum
EKONOMİ
2 SAAT ÖNCE

Taşerona kadro haberleri 2017! Taşeron tasarısı son durum

Taşeron işçinin kıdem tazminatı hesabı
EKONOMİ
2 SAAT ÖNCE

Taşeron işçinin kıdem tazminatı hesabı

Taşeron işçi kadro başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için son saatler
EKONOMİ
19 SAAT ÖNCE

Taşeron işçi kadro başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için son saatler

Taşeron belediye işçileri bu yıl kadroya geçecek mi?
GÜNCEL
1 GÜN ÖNCE

Taşeron belediye işçileri bu yıl kadroya geçecek mi?

Taşeron işçilere yapılacak olan sınavda alınması gereken puan...
GÜNCEL
1 GÜN ÖNCE

Taşeron işçilere yapılacak olan sınavda alınması gereken puan…

2018 Taşeron işçileri kadroya geçince maaşlarında yüzde kaçlık artış olacak?
GÜNCEL
1 GÜN ÖNCE

2018 Taşeron işçileri kadroya geçince maaşlarında yüzde kaçlık artış olacak?

Taşeron kadroya geçerken (KPSS'ye) girecek sınav soruları?
GÜNCEL
1 GÜN ÖNCE

Taşeron kadroya geçerken (KPSS’ye) girecek sınav soruları?

Kamuya geçen taşeron işçilerin maaşlarına yüksek miktarda zam yapılacak mı?
GÜNCEL
2 GÜN ÖNCE

Kamuya geçen taşeron işçilerin maaşlarına yüksek miktarda zam yapılacak mı?

2018 Taşerona kadro sınav tarihi ne zaman?
EĞİTİM
1 HAFTA ÖNCE

2018 Taşerona kadro sınav tarihi ne zaman?