İletişim

Video

Tilki hata yaptı

Ekleme Tarihi:

-


Tilki hata yaptı

VİDEO HEMEN AŞAĞIDA

Köpekgiller ailesinin bir diğer üyesi, kurnazlığı ile nam salmış Tilki ’dir. Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ve Güney Amerika’da sıklıkla rastlanan, en yaygın türü ile kızıl tilki, Türkiye’nin de hemen her kesiminde kampçıların karşısına çıkar. Özellikle ormanlık alanlar, kır ve tarlalarda yaşamayı seçen kızıl tilki, farklı yaşam alanlarına ayak uydurabilir bu nedenle bir tilki ile her an karşılaşmak mümkündür. Şehir ve şehire yakın alanlar, otoyol ve otoyol kenarları tilkilerin beslenmesi için ideal noktalardır.

Tilkiler Hakkında
Çevik vücut yapılarıyla hızlı hareket eder, çok iyi koku alır ve güçlü işitme duyusuna sahiptirler. Bu özellikleriyle iyi birer avcı olduklarını söylemek mümkün. Tavşan, fare, tavuk, kuş gibi canlıları avlarlar. Hem etçil hem de otçuldurlar ayrıca çekirge ve böcekler de tilkiler için iyi birer besin seçeneğidir. Beslenmek için çok fazla alternatife sahip tilkiler çok aç kalmadıkları sürece insana saldırmazlar. Ama bu tilkilerin insanlara saldırmadığı anlamına gelmez.

Türkiye’de çok olmasa da dünyada örnek oluşturacak pek çok tilki saldırısı vakası kaydedilmiştir. Kamp alanları besin bulabilecekleri ideal adreslerdir. Doğanın içinde uzun süre açlıkla mücadele etmek zorunda kalmış bir tilki bu fırsatı kaçırmak istemeyecektir. Görünüm itibariyle sevimlidirler ve ehlileştirilmeye müsait yapıları vardır. Yine de bir tilkiyi beslemeye kalkmak doğal yaşam dengesini bozmak anlamı taşır bu nedenle SAKIN BESLEMEYİN!