İletişim

Güncel

TRT1’in yeni dizisi Aslan Ailem ne zaman başlıyor? Oyuncu kadrosu ve konusu…

Ekleme Tarihi:

-

TRT1'in yeni dizisi Aslan Ailem ne zaman başlıyor? Oyuncu kadrosu ve konusu...

“Payitaht Abdülhamid” ve “İsimsizler” gibi önemli dizi projelerinin yaratıcısı ES Film, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin yapımcılığını üstlendiği Aslan Ailem’in yönetmenliğini ise Ömer Uğur yerine getiriyor. Ekranların kaostan geçilmediği şu günlerde aile ilişkilerinin değerini anlattıkları, aynı zamanda romantizmi ve komediyi içinde barındıracak yepyeni bir proje Aslan Ailem TRT izleyicisine keyifli anlar yaşatmayı garantiliyor. 

Öykü ve senaryosunu Nuray Uslu ve Ayça Mutlugil ’in yazdığı dizinin Genel Koordinatörlüğünü Sibel Tuna, Uygulayıcı Yapımcılığını Zeynep Tuna üstlenirken, dizinin müziklerinde klarnet virtüözü Serkan Çağrı imzası yer alacak. Yeni yayın döneminin aile komedisi alanında en iddialı dizilerinden olmaya aday Aslan Ailem başarılı oyuncu kadrosuyla da iddiasını sürdürüyor. Dizinin başrollerinde; Zerrin Sümer, Benian Dönmez, Hakan Salınmışi Ferdi Sancar, Akın Akınözü gibi isimler yer alıyor. İşte, Aslan Ailem dizisi detaylar ve Aslan Ailem ilk bölüm fragmanı… 

Aslan Ailem ilk bölüm fragmanı

Aslan Ailem ne zaman başlıyor?

Sezonun en merak edilen dizilerinden Aslan Ailem ilk bölümüyle 22 Ekim Pazar günü saat 20.00’de TRT1 ekranlarında seyirci karşısına çıkacak.

Aslan Ailem hikayesi:

Vedat, karısı Hatice, annesi Hayriye ve üç tane erkek evladıyla otuz yıldır aynı çiftlikte yaşamaktadır. Ortanca oğulları Umut, bir kaç yıl önce daha merkezi bir yere taşınmıştır ama sık sık ailesini ziyarete gelir. Kardeşlerin en küçüğü Mutlu dışında hepsi ekmeklerini eline almıştır. Oğullarıyla gurur duyan Vedat, bu çiftlikte sakin ve huzurlu bir yaşam sürmektedir. Burcu, iş adamı Tayfun Olgun ’un fazlaca şımartılmış tek kızıdır. Kredi kartını sihirli değnek sanan Burcu ’nun bir insanın hayal edebileceğinden daha lüks bir yaşamı vardır.

Derken Tayfun, bir yolsuzluk suçlaması yüzünden yurt dışına kaçar. Böylelikle Burcu ’nun yolu Aslan ailesiyle kesişir çünkü soruşturmayı yöneten komiser, evin iki numaralı oğlu Murat Aslan ’dır. Bir akşam Aslan ailesi tüm neşesiyle bahçede otururken Burcu çıkagelir. Çiftliğin boşaltılmasını ister. Vedat ve Hayriye dışında kimse bu kızın ne dediğini anlamamıştır. Zira Vedat ’ın, Tayfun ile yıllar önceye dayanan bir sırrı vardır ve bundan ailesinin haberi yoktur.

aslan ailem yeni dizi

Aslan Ailem Oyuncuları:

Burcu Özbek

Akın Akınözü

Zerrin Sümer

Hakan Salınmış

Benian Dönmez

Ferdi Sancar

Fırat Altunmeşe

Bora Akkaş

Levent Özdilek

Eda Şölenci

Mehmet Şeker